Lidhu me ne

Kryesore

Askush nuk e tha të vërtetën se përse janë shtuar sharlatanët në media

Koment nga Bilbil Beqiri

U bë një debat i vakët në portalet shqiptare se përse janë shtuar sharlatanët në TV, në çdo kohë të ditës.

U hodha një sy opinioneve mbi këtë temë dhe asnjëri nga komentet nuk ma bëri qefin

E vetmja gjë ku dakordësia ishte e përbashkët ishte te fakti se sharlatanët janë shtuar në media, por te arsyeja se përse, nuk e kishte theksuar askush

Pa dashur të zgjatem me lla lla lla, unë mendoj se arsyeja kryesore që ka shtuar sharlatanët në media është kapja e medias

Mediat e kapura nga pushteti nuk mund të flasin gjëra në favor të publikut, përkundrazi

Në këto kushte mediat e kapura më çfarë do e mbushin 24 orëshin e ditës, gjë që nuk është aspak e lehtë

Telenovela, reality show, kronika e zezë nga Shqipëria deri në Indi nuk mjafton

Media e kapur duhet ta mbushe kohën me diçka larg kritikës për qeverisjen, por në të njëjtën kohë që gjeneron edhe një lloj audience

Atehere studiot lluksoze hapen për sharlatanët që nuk e besojnë dot as vetë si u bënë krejt papritur të ftuar kryesor te mediave lluksoze dhe gazetareve simpatike etj

Edhe njëherë, është autokracia dhe kapja totale e medias qe sjell budallallëkun në media

Kaq

SHARLATAN m.

  1. Njeri me dije të pakta e të cekëta, që përpiqet të mashtrojë të tjerët duke u hequr si i ditur e i zoti, ose që shfrytëzon mirëbesimin a padijen e të tjerëve, mashtrues i paturpshëm, batakçiFraza sharlatanësh.

MË TEPËR

Mix3 ditë më herët

Sekreti i Victoria Beckham për të qëndruar në formë është uthulla e mollës: a funksionon vërtet?

Për të qëndruar në formë, Victoria Beckham pi uthull molle çdo mëngjes dhe shkenca konfirmon fuqitë e saj dobësuese. Pas...

Mix3 ditë më herët

Dieta me magnez: çfarë duhet të hani për mëngjes!

Dieta me magnez është një dietë që po bëhet e popullarizuar në mesin e atyre që duan të humbin peshë...

Kioske3 ditë më herët

Ky duhet të ikë!

Belind Këlliçi, një zyrtar i Rithemelimit ka akuzuar sor kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj, se ka ngritur një skemë të ngjashme...

Kryesore3 ditë më herët

Neritan Sejamini analizon deklaratat e Metës: Janë skandaloze, përfiton vetëm qeveria

Ilir Meta dhe Neritan Sejamini Në emisonin “Të paekspozuarit” analisti Neritan Sejamini u shpreh se mënyra se si flet ish-presidenti...

Mix3 ditë më herët

Koha fluturon, vajza e Tom Cruise dhe Kate Holmes bëhet maxhorene

Suri Cruise po feston moshën madhore. Paparaci ka kapur një foto të saj teksa shëtit me një shoqe. Në njërën...

Mix3 ditë më herët

Olivia Munn flet për betejën me kancerin e gjirit

Olivia Munn është duke detajuar diagnozën e saj të kancerit në fazën 4, e cila e çoi në një mastektomi...

Radar3 ditë më herët

Kim Jong Meta bën susta për krahët, “shërbëtorët” e tij mbajnë shënime

Ilir Meta ka dhënë një intervistë për Çim Pekën. Para intervistës, ai ka publikuar një video nga zyra e vet....

Radar3 ditë më herët

Lulzim Basha: Rama e mund Berishën sa herë t’i dojë qejfi

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i ftuar në News24, është shprehur se “problemi i Edi Ramës” është me të dhe...

Radar3 ditë më herët

Monika Kryemadhi konfirmon “ndarjen”: Kam raport të ngrirë bashkëshortor me Ilir Metën. Palë të treta kanë hyrë në jetën tonë

Në përfundim të intervistës për “Opinion” gjatë së cilës Monika Kryemadhi foli për ngjarjet brenda Partisë së Lirisë, sulmet e...

Radar4 ditë më herët

Rama i dhuron 16 mijë m2 tokë dhe ndërtim Arbër Hajdarit të “Fundjavë Ndryshe”

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tij herë pas herë tallen me ligjin e krijuar vite më parë nga qeveria...

Facebook