Lidhu me ne

Mix

Kujdestarja e Wendy Williams padit kompaninë për dokumentarin

Kujdestarja e Wendy Williams ngriti një padi kundër kompanisë mëmë të Lifetime, A&E Television Networks, përpara dokumentarit të ardhshëm të personalitetit të medias, “Kush është Wendy Williams?”

Një ankesë ligjore e marrë nga The Post tregon Sabrina Morrissey, e cila pretendon se “po vepron në cilësinë e saj si kujdestare e përkohshme e W.W.H”. – me sa duket Wendy Williams Hunter – dorëzoi dokumentet e gjykatës këtë javë në Nju Jork.

Morrissey ngriti padinë nën një vulë, që do të thotë se detajet janë të fshehta. Sidoqoftë, dokumentet përmendin se Morrissey po kërkon një urdhër ndalimi të përkohshëm, i cili shpesh kërkohet kur dikush dëshiron që një gjykatës të ndalojë publikimin e një projekti filmik ose televiziv.

Dokumentari me dy pjesë “Kush është Wendy Williams?” është caktuar të shfaqet premierë të shtunën dhe të dielën në Lifetime. Wendy dhe djali i saj Kevin Hunter Jr., 23 vjeç, janë renditur si producentë ekzekutivë të dokumentarit.

Kompania e prodhimit të projektit, Entertainment One (eOne), është gjithashtu e listuar si e pandehur në padi. TMZ ishte e para që dha lajmin për padinë.

Familja e Williams ka pohuar më parë se ata janë shmangur nga takimi me Williams në mes të kujdestarisë së saj të urdhëruar nga gjykata, e cila filloi në prill 2022. Identiteti i kujdestarit të saj nuk është bërë publik.

Më herët të enjten, “ekipi i kujdesit” i Williams njoftoi se ish-personaliteti televiziv dhe i radios është diagnostikuar me afazi agresive  dhe demencë frontotemporale – të njëjtat dy çështje mjekësore me të cilat po lufton Bruce Willis.

“Në emër të Wendy Williams Hunter, ekipi i saj i kujdesit po ndan këtë përditësim shumë personal me fansat, miqtë dhe mbështetësit e saj të dashur për të korrigjuar thashethemet e pasakta dhe lënduese për shëndetin e saj”, thuhej në deklaratën e tyre. 

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Kryesore9 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix9 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar9 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix10 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix10 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix10 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix10 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet3 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport3 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix3 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook