Lidhu me ne

Mix

Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

Top Kate Middleton Royal Fashion Moments: PHOTOS

Kate Middleton ka një pasuri personale mbresëlënëse. Sigurisht, ajo u bë edhe më e madhe gjatë martesës së saj tashmë 13-vjeçare me Princin William.

Pasuria e saj vjen kryesisht nga martesa me trashëgimtarin e fronit, por ajo ka edhe pasuri nga familja e saj. Kate Middleton vjen nga një familje e klasës së mesme të lartë që i kanë fituar paratë e tyre përmes organizimit të festave të fëmijëve.

Nëna e saj, Carole Middleton, themeloi një biznes të suksesshëm në 1987 të quajtur “Party Pieces” duke shitur zbukurime për festa. Vlera e biznesit vlerësohet të arrijë në 45 milionë dollarë deri në vitin 2021.

Megjithatë, “Party Pieces” shfaqi disa probleme dhe kështu prindërve të Kate Middleton iu desh të përballeshin me vështirësi financiare që vunë nën kontroll pasurinë e tyre.

Sa është vlera neto e Kate Middleton?

Sipas Celebrity Net Worth, Princesha e Uellsit vlerësohet të ketë një vlerë neto prej 10 milionë dollarësh.

Princesha, e cila gjithashtu ka dy vëllezër e motra më të vegjël, Pippa dhe James, ndoqi një shkollë private prestigjioze dhe u diplomua në Histori Arti nga Universiteti i St. Andrews. Gjatë viteve të saj studentore ajo madje u takua me Princin William, i cili studionte në të njëjtin universitet.

Që atëherë jeta e saj ka qenë nën vëzhgimin publik dhe detyrat e vazhdueshme mbretërore, por është gjithashtu plot luks dhe magjepsje.

Çfarë do të ndryshojë kur ajo të bëhet mbretëreshë?

Kur Princi William të pasojë në fron babain e tij, Mbretin Karli III, ajo do të bëhet Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar. Një titull që do t’i japë asaj edhe më shumë ndikim dhe fuqi.

Megjithatë, pasuria e saj personale mbetet e ndarë nga ajo e bashkëshortit të saj, e cila vlerësohet, sipas Celebrity Net Worth, në 100 milionë dollarë.

MË TEPËR

Kryesore12 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix12 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar12 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix12 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix12 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix12 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix12 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet3 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport3 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix3 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook