Lidhu me ne

Mix

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit

Cillian Murphy është një ndër aktorët më të vlerësuar të momentit, pas performancës të jashtëzakonshme në “Oppenheimer”. Aktori 47-vjeçar bën një jetë të thjeshtë, mundohet të shmangë kamerat dhe shpesh e ka pranuar se e nuk e pëlqen famën. Një gjë shumë e veçantë për një aktor që ka hipnotizuar publikun dhe është i preferuari i të gjithëve.

Ai është i martuar me Yvonne McGuinness që nga viti 2004. Ata u bashkuan pas takimit në një nga koncertet e grupit të tij rock në vitin 1996.

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit

Ata jetojnë në një shtëpi mahnitëse e cila nuk ka internet dhe as telefon. Cillian shpenzoi 1.5 milionë paund për shtëpinë e mrekullueshme në zonën e dëshiruar të Monkstoën në jug të Dublinit në vitin 2015.

Shtëpia ka gjashtë dhoma gjumi dyshe dhe një dhomë pritjeje. Karakteristika të tjera përfshijnë tavanet e larta, dritaret e mëdha dhe një oxhak të bukur prej hekuri të punuar në dhomën e ndenjes. Shtëpia e tyre familjare është vetëm pesë minuta larg nga deti dhe klubet e jahteve pranë, parqet dhe një numër shkollash shumë të kërkuara.

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit

Sipas mediave Cillian i shmanget teknologjisë në jetën e tij shtëpiake, duke mos pasur lidhje telefonike apo interneti. Dhe këtë e vërtetoi edhe Emma Thomas, bashkëshortja e regjisorit të filmit “Oppenheimer”, Christopher Nolan, e cila u përpoq ta merrte në telefonin e shtëpisë për t’i thënë se do të luante rolin e “babait të bombës atomike”.

Aktorit i pëlqen të kalojë kohë cilësore me bashkëshorten e tij, Yvonne McGuinness dhe 2 djemtë, Malachy, 17 vjeç dhe Aran, 16 vjeç.

Ylli irlandez thuhet se fitoi midis 5-10 milionë dollarë për rolin e tij në Oppenheimer.

MË TEPËR

Kryesore18 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix18 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar18 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix18 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix18 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix18 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix18 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook