Lidhu me ne

Kioske

Shqipëria e “Rithemelimit”, por prona e Edi Ramës!

Nga Bledian Koka

Shqipëria e "Rithemelimit", por prona e Edi Ramës!

Pas qëndrimit ambig që Rithemelimi mbajti për ngritjen e një kampi emigrantësh në Shëngjin, të gjithë i kanë sytë tek opozita sot pas shpërthimit të pazarit të rradhës së Edi Ramës me familjarët e Donald Trump!

E para e punës, Edi Rama trajtohet si “dinak” i madh politik në raport me negociatat për ti falur Sazanin në tavë Jared Kushner, ndërsa opozita trajtohet si peng-opozitë që e ka të vështirë të zgjedhë mes SHBA-së dhe Shqipërisë!

Lajmi i mirë i këtij presioni që ushtrohet mbi opozitën është se të gjithë i kanë sytë tek Rithemelimi. Lajmi i keq është se ky presion nuk bie mbi rithemelimin si vetëdije dhe shqetësim mbi pronën-komb, por si nevojë e propagandës për të thënë se, kur Edi Rama shet vendin fajin e ka opozita.

Deri më tani asnjë reagim nuk shoh që ta trajtojë kryeministrin si pazarxhiun dylekësh që është, por ama të gjithë janë duke e kërkuar pazarin me xhepin e opozitës pa vulë!

Qeveria ka kohë që i ka vënë kazmën pronave që kanë të bëjnë me sigurinë kombëtare  dhe për këtë i vetmi që ka vënë gishtin në plagë është Artur Meçollari!

E vetmja mënyre sesi opozita mund të reagoje sot në raport me Sazanin është të tregoje sesi ka negociuar ajo për asetet e vendit kur ka qenë në qeveri, dhe përgjigja është ajo Tenderit Ndërkombëtar!

Sot opozita është aty ku është dhe në qeveri prej 11 vitesh është Edi Rama!

Prandaj nëse e doni vërtetë Shqipërinë kërkoni standardet si qeveriset ajo, ose në të kundërt votoni alternativen e opozitës nesër në zgjedhje!

P.S…Deri në njoftim të dytë, sot Shqipëria nuk është e Rithemelimit! Ajo është thjeshtë prona e Edi Ramës!

MË TEPËR

Kioske2 ditë më herët

“Luftën po e kërkon Europa, jo Rusia” – Viktor Orbán

Atmosfera e krijuar në Europë, sipas kryeministrit hungarez, i ngjan asaj të para Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore....

Mix2 ditë më herët

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë...

Mix2 ditë më herët

Apple dhe Samsung monopolizojnë renditjen e smartfonëve më të shitur. Zbuloni top 10-shen

Sipas të dhënave të fundit nga Counterpoint Research, Apple dhe Samsung mbajtën një kontroll të fortë në tregun global të...

Mix2 ditë më herët

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive!

Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi ndahet nga Berisha e Basha: S’e kanë vrarë mendjen fare për hallet e qytetarëve!

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë...

Kryesore2 ditë më herët

Ku e sheh veten pas 20 vitesh? Rama: Katunar pa pretendime dhe i padukshëm

Kryeministri Edi Rama, në podkastin e tij “Flasim” ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj, ka treguar pas 2 dekadash...

Mix2 ditë më herët

Lady Gaga zbulon nëse do të ketë një vazhdim të “Telephone”

Lady Gaga dhe Beyoncé mund të mos kenë publikuar një vazhdim të “Telephone” në Cowboy Carter, por një bashkëpunim tjetër...

Mix2 ditë më herët

Oriola Marashi publikon foto nga palestra, “çmend” rrjetin me linjat trupore

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të komentuara shqiptare. Pozat e saj provokative nuk mungojnë thuajse për...

Kioske3 ditë më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix3 ditë më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Facebook