Lidhu me ne

Aktualitet

Andi Bushati: “Bashkia e Tiranës, makineri vjedhje, të gjithë e dinë!”


Andi Bushati ka folur për arrestimin e drejtorëve të Bashkisë së Tiranës me urdhër të SPAK dhe kthimin e bashkisë në një vatër korrupsioni. 

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Bushati tha se publiku është i qartë se buxheti i bashkisë abuzohet, por thjesht rastet e fundit tregojnë mekanizmat se si “vidhen paratë”. 

“Publiku ka qenë i qartë që Bashkia e Tiranës është makinë vjedhje. Boll të shohësh peizazhin e shtërmbushur mediatik që i bëjnë furçë Veliajt, nga mëngjesi në darkë, për të kuptuar që kjo bëhet me shumë para. Për fushatë nuk ngeli çingije, aktorë cirku, këngëtarë të tthoshin se sa me fat jeni që na drejton Veliaj. Këto janë lekët tona. Ishin dhe çingijet që në 2013 dilnin për Saliun.

Që është makinë e madhe vjedhje nuk ka nevojë… Tani po kuptojmë thjesht mekanizmin se si na vjedhin. Faktin e dinim që përpara”, tha Bushati.

MË TEPËR

Mix24 orë më herët

Videoja virale nga Festivali i Kanës: Kelly R shpërthen ndaj sigurisë

Kelly Rowland u pa duke qortuar një roje sigurie në Festivalin e Filmit në Kanë 2024 të martën. Fillimisht, ish-anëtarja e Destiny’s...

Mix24 orë më herët

Billie Eilish flet për raportin me Jesse Rutherford pas ndarjes

Gjërat janë ende mirë mes Billie Eilish dhe Jesse Rutherford. Sipas një fragmenti të pabotuar nga kopertina e saj e...

Mix24 orë më herët

Sean “Diddy” Combs përballet me një padi të re

Sean “Diddy” Combs po përballet me një tjetër padi për sulm se*sual. Ish-modelja Crystal McKinney pretendon se reperi  e detyroi...

Mix2 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet2 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix2 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar2 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar2 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix5 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix5 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Facebook