Lidhu me ne

Mix

Olivia Munn flet për betejën me kancerin e gjirit

Olivia Munn është duke detajuar diagnozën e saj të kancerit në fazën 4, e cila e çoi në një mastektomi të dyfishtë, katër operacione në 10 muaj dhe trajtime që e futën atë në menopauzë të shkaktuar nga mjekësia.

Unë nuk isha dikush që ishte i fiksuar pas vdeekjes ose kisha frikë prej saj në ndonjë mënyrë,” tha Munn, 43 vjeç, për People në kopertinën e saj të fundit. “Por të kesh një fëmijë të vogël në shtëpi e bëri gjithçka shumë më të frikshme.”

Muajin e kaluar, aktorja e “Newsroom” njoftoi se ishte diagnostikuar me kancer  të gjirit pasi disa teste treguan se ajo kishte  një formë agresive dhe e shpejtë e kancerit – në të dy gjinjtë e saj.

“E kuptoni se kancerit nuk i intereson kush jeni; nuk ka rëndësi nëse ke një fëmijë apo nuk ke kohë”, shtoi ajo, duke iu referuar djalit të saj 2-vjeçar, Malcolm, të cilin e ndan me komedianin John Mulaney. “Kjo vjen tek ju dhe ju nuk keni zgjidhje tjetër veçse ta përballoni atë kokë më kokë.”

Në nëntor 2023, ajo filloi terapinë e shtypjes së hormoneve për të ndihmuar në zbutjen e një rreziku të ardhshëm të rikthimit të kancerit, i cili e ka vënë atë në një menopauzë të shkaktuar nga mjekësia.

Unë vazhdimisht mendoj se është nxehtë, flokët më janë holluar dhe jam shumë e lodhur,”zbuloi Olivia.

Gjatë intervistës, Munn lavdëroi gjithashtu Mulaney, 41 vjeç, e cila ka qenë pranë saj në mes të kalvarit.

“Do të ishte ndjerë sikur të ngjiteshe në një ajsberg pa të,” vuri në dukje Munn.

Unë nuk mendoj se ai kishte një moment për veten e tij, midis të qenit një baba jashtëzakonisht praktik dhe vajtjes në spital – duke e çuar Malcolm në park, duke e vënë atë të flejë, duke më shoqëruarmua. , duke shkuar në shtëpi, duke e vënë Malcolm në shtrat, duke u kthyer tek unë. Dhe ai i bëri të gjitha i lumtur.”

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix24 orë më herët

Videoja virale nga Festivali i Kanës: Kelly R shpërthen ndaj sigurisë

Kelly Rowland u pa duke qortuar një roje sigurie në Festivalin e Filmit në Kanë 2024 të martën. Fillimisht, ish-anëtarja e Destiny’s...

Mix24 orë më herët

Billie Eilish flet për raportin me Jesse Rutherford pas ndarjes

Gjërat janë ende mirë mes Billie Eilish dhe Jesse Rutherford. Sipas një fragmenti të pabotuar nga kopertina e saj e...

Mix24 orë më herët

Sean “Diddy” Combs përballet me një padi të re

Sean “Diddy” Combs po përballet me një tjetër padi për sulm se*sual. Ish-modelja Crystal McKinney pretendon se reperi  e detyroi...

Mix2 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet2 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix2 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar2 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar2 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix5 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix5 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Facebook