Lidhu me ne

Kioske

Çfarë fuqie “hyjnore” paska ky Edi Rama!

Opozita thotë se “Edi Rama ka marrë çdo pushtet”.

Opozita bërtet se “Rama ka ble ndërkombëtarët”.

Opozita justifikohet se “Rama nuk rrëzohet me votime, por me Revolucion”.

Opozita bërtet se “Rama ka bandat me vete”.

Opozita justifikohet se “Rama ka Soros pas vetes”.

Opozita qan përditë se “Rama blen votat”.

Por Opozita, dhe më saktë Berisha dhe Meta, a i bëjnë pyetjen vetes se “Nëse qenka krejt kështu, pse nuk e thërrasin popullin në përballje në Bulervard kundër Edi Ramës?”.

Nëse Rama qënka mafie, pse nuk dalin të luftojnë në Bulevardin kryesor të Tiranës me popull kundër kryeministrit që të shpëtojnë Shqipërinë?

A e pyet veten Berisha dhe Meta se rinia dhe njerëzit nuk iu vijnë pas në protesta të dhunshme dhe në përballje me regjimin e Ramës dhe pse?

A e di Berisha dhe Meta se kur populli është i revoltuar me një qeveri ai ngrihet dhe e rrëzon, qoftë edhe me forcë!

Por Edi Rama vetëm rrit emrin të ndërkombëtarët, të tij dhe të Shqipërisë.

Por Edi Rama përherë fiton zgjedhjet!

Por Edi Rama i sfidon të dy, bashkërisht dhe veç e veç.

Atëhere a thua e ka fajin opozita që mbetet pas 33 viteve demokraci me figura të lodhura dhe që nuk krijojnë besim?

Nëse opozita është e besueshme dhe solide nuk ka Edi Rama që fiton!

Por fatkeqsisht OPOZITA ka lidership që nuk shtynë njerëzit në përplasje për ta rrëzuar Ramën.

Opozitë e lodhur dhe e pabesueshme, është kjo OPOZITË

/Kohajone

MË TEPËR

Mix21 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix21 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix21 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix21 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix21 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix23 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix23 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix23 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix23 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix23 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook