Lidhu me ne

Sport

Cristiano Ronaldo kërkon punëtorë, rroga minimale 23 mijë euro

Cristiano Ronaldo kërkon punëtorë, rroga minimale 23 mijë

“Cristiano Ronaldo po të kërkon”. Ish-futbollisti i Real Madrid, i cili tashmë luan në Arabinë Saudite me Al Nassr, ofron punë në qendër të Madridit me kushte shumë të mira.

Konkretisht, portugezi është duke rekrutuar punonjës për hotelin e tij Pestana CR7, në Gran Via të kryeqytetit spanjoll, me paga që fillojnë nga 23 mijë euro dhe mund të kalojnë 30 mijë. Konkretisht, Cristiano po kërkon ndihmës-kamerier, menaxher ushqimi e pijesh dhe specialist për marrëdhëniet me publikun.

Për të aplikuar për këto vende të lira, futbollisti kërkon trajnime të specializuara, nëpërmjet një cikli formimi profesional, përvojë të mëparshme në pozicion dhe njohje të gjuhës angleze (një gjuhë tjetër është plus), aftësi të jashtëzakonshme komunikimi, aftësi për të punuar në ekip dhe aftësi menaxhimi situatash të vështira në mënyrë të qetë dhe profesionale.

Çfarë ofron Cristiano

Krahas pagës së lartpërmendur, Cristiano Ronaldo u ofron punonjësve të tij sigurim shëndetësor privat të mbuluar plotësisht nga kompania, pasi të kalohet periudha e provës.

Po kështu, punëtorët do të marrin 100 euro në muaj kuponë restorantesh dhe gjithashtu mund të qëndrojnë në hotelet e Cristianos me një çmim special prej 50 eurosh në natë për dy persona.

Punëtori, nga ana e tij, duhet të punojë një javë 40-orëshe të ndarë në pesë ditë në javë dhe dy ditë pushimi, me turne nga e hëna në të diel, të planifikuara paraprakisht, me 30 ditë pushime në vit dhe 20 ditë të tjera shtesë pushimi, në bazë të kritereve të kompensimit të pushimit vjetor.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook