Lidhu me ne

Mix

Sean “Diddy” Combs përballet me një padi të re

Sean “Diddy” Combs po përballet me një tjetër padi për sulm se*sual.

Ish-modelja Crystal McKinney pretendon se reperi  e detyroi dikur t’i bënte se*s oral pas një eventi në Javën e Modës në 2003. Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga TMZ të martën, 22-vjeçarja u takua me Combs në Cipriani Downtown në NYC.

Combs më pas dyshohet se e ftoi atë  në studion e tij, ku ai dhe disa nga miqtë e tij filluan të pinin alk00l dhe marihuanë. Ai e çoi atë në një banjë ku ai filloi ta puthte pa pëlqimin e saj. Pasi ajo refuzoi, ai e detyroi t’i bënte se*s oral, thuhet në padi. McKinney pretendon se humbi ndjenjat dhe u zgjua në një taksi, duke kuptuar se ishte sulmuar seksualisht.

Si rezultat i incidentit të supozuar, McKinney vuajti nga depresioni, madje edhe tentoi vetëvrasjen një vit më vonë. Ish-modelja është vetëm një nga njerëzit e shumtë që kanë dalë me akuza për sulm që kur ish e dashura e reperit Cassie Ventura ngriti një padi kundër tij në nëntor 2023.

Në padinë e Cassie, ajo pretendoi se Diddy e abuzoi fizikisht dhe e përdh*noi, ndër të tjera, gjatë gjithë marrëdhënies së tyre dhjetëvjeçare. Një video e Combs duke e rrahur atë në një korridor hoteli ka vërtetuar disa nga pretendimet e saj. Pas publikimit të së premtes, manjati i muzikës tha se ishte “i mërzitur” dhe “i neveritur” nga sjellja e tij. Ish-ët zgjidhën padinë për një shumë të pazbuluar vetëm 24 orë pas paraqitjes.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix9 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix9 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix9 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix11 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix11 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix11 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix11 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook