Lidhu me ne

Mix

Glen Powell heq dorë nga Hollywood

Glen Powell po largohet nga Hollivudi dhe po kthehet në shtetin e tij .

Në një intervistë të re me The Hollywood Reporter, aktori, foli për zgjedhjen e tij për t’u larguar nga Los Angeles pas më shumë se 15 vitesh  në industrinë e argëtimit, duke zgjedhur të bëjë Austin – qytetin ku ai lindi  — bazën e tij.

Powell – popullariteti i të cilit është rritur  që kur luajti në filmin “Top Gun: Maverick” të vitit 2022 dhe “Anyone But You” të vitit 2023 – thotë se përfitimi kryesor i “arritjes në këtë pikë në Hollywood është se tani mund të largohem nga Hollywood”.

Është sikur kam fituar aftësinë për t’u rikthyer te familja ime,” tha fituesi i çmimit të Screen Actors Guild, duke shtuar se Matthew McConaughey e forcoi vendimin e tij. të zhvendoset në shtëpi tani që është në një situatë stabile.

“Ai thotë: “Hollywood është Matrix. Ti futesh në prizë dhe e gjitha është një botë e rreme“, tha Powell për bisedën e tij me aktorin Interstellar.

“Ai thotë: “Pastaj unë shkoj në Austin dhe shkëputem. Është e gjitha e vërtetë. Ata janë miqtë e mi, kjo është familja ime, veprimet e mia kanë rëndësi atje.”

McConaughey dhe gruaja e tij, Camila Alves, e zhvendosën familjen e tyre në Teksas nga Malibu gjatë pandemisë COVID-19 në vitin 2020 dhe më parë kanë folur për vendimin e vështirë – por në fund të fundit të drejtë – për ta.

Glen vazhdoi, “Dhe ai ka të drejtë. Nëse ju jeni këtu, ju jetoni në Matrix gjatë gjithë kohës, nuk ka ndarje të atyre botëve. Dhe për mua, veçanërisht kur prindërit e mi rriten dhe mbesa dhe nipi im po rriten, unë dua një ndarje të këtyre botëve.”

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix12 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix13 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix13 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix13 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix13 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix13 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook