Lidhu me ne

Mix

Timothée Chalamet nderohet me statujë prej dylli

Timothée Chalamet, aktori i mirënjohur i njohur për rolet e tij në “Lady Bird”, “Call Me By Your Name” dhe “Dune”, i është bashkuar  yjeve të Hollivudit të përjetësuar në dyll në Madame Tussauds London.

Figura e dyllit, e punuar me përpikëri gjatë nëntë muajve, ka të njëjtën veshje të Alexander McQueen që aktori kishte veshur në premierën në Londër të “Dune” në 2021.

Fansat mund të shikojnë statujën prej dylli duke filluar nga 24 maji. Chalamet bashkohet me ikona të tjera të Hollivudit si Zendaya dhe Leonardo DiCaprio në atraksionin e njohur.

Jo Kinsey, menaxhere e studios në Madame Tussauds në Londër, vlerësoi Timothee për talentin dhestilin  duke deklaruar, “Chalamet sfidon atë që do të thotë të jesh një njeri kryesor i Hollivudit në 2024″.

Kinsey theksoi aftësinë e Chalamet për të portretizuar karaktere të ndryshme dhe gatishmërinë e tij për të sfiduar normat shoqërore si një aktor mashkull i Hollivudit. Ajo shprehu nderin që e përjetësoi atë në Londër dhe ishte e para që skaliti mollëzat e tij të famshme.

Projektet e fundit të Chalamet përfshijnë “Don’t Look Up”, “Bones and All” dhe rolin titullar në “Wonka”.

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix11 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix13 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix13 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix13 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix13 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix13 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook