Lidhu me ne

Mix

Syzet inteligjente Ray-Ban Meta me një super veçori të re

Meta ka përditësuar syzet smart Ray-Ban Meta për t’u dhënë më shumë mundësi përdorimit pa duar, duke filluar me një veçori të re që ju lejon të ndani imazhe si Stories në Instagram pa pasur nevojë të nxirrni telefonin. Thjesht mund të thoni “Hey Meta, posto foton time të fundit në Instagram,” nëse tashmë keni shkrepur foton që dëshironi. Por gjithashtu mund të thoni “Hey Meta, posto një foto në Instagram” nëse dëshironi të jeni më spontan dhe të bëni një foto për ta ngarkuar si një Story menjëherë. Është për ato momente që dëshironi të ndani me ndjekësit tuaj, pa redaktime, në kohë reale.

Për më tepër, tani do të jeni në gjendje të kërkoni nga syzet që të luajnë këngën tuaj të preferuar  në Amazon Music. Thjesht thoni “Hey Meta, luaj Amazon Music” për të filluar dëgjimin përmes sistemit të audios me veshje të hapur të syzeve smart. Dhe po, do të jeni në gjendje të kontrolloni audion me kontrollet e prekjes së pajisjes ose me zërin tuaj. Nëse keni një llogari në Calm dhe keni nevojë të çlodheni, mund të dëgjoni udhëzime për meditim ose ushtrime për ndërgjegjësim përmes syzeve smart. Për ta bërë këtë, thjesht thoni “Hey Meta, luaj Daily Calm.” Dhe nëse nuk keni një llogari në Calm, mund të merrni një abonim falas për tre muaj nëse ndiqni udhëzimet në ekran në aplikacionin Meta View. Të gjitha këto veçori po “përdoren gradualisht,” kështu që do të keni qasje në to eventualisht nëse nuk i keni ende.

Muajin e kaluar, Meta gjithashtu hodhi në treg inteligjencën artificiale multimodale për syzet smart Ray-Ban pas muajsh testimi. Kjo i mundëson syzeve  të veprojnë si një pajisje personale AI jashtë telefonit, e ngjashme me Rabbit R1 dhe Humane AI Pin. Falë këtij përditësimi, tani mund t’i kërkoni syzeve  të përshkruajnë objekte në mjedis, të identifikojnë monumente dhe të lexojnë shenja në gjuhë të ndryshme, gjë që duket veçanërisht e dobishme për udhëtarët e shpeshtë. Meta gjithashtu i dha pajisjes aftësinë për të bërë thirrje video pa duar me WhatsApp dhe Messenger.

YF

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix12 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix13 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix13 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix13 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix13 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix13 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook