Lidhu me ne

Mix

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë së tij.

Honor po përgatitet të revolucionojë tregun e smartfonëve me guaskë të palosshme me lançimin e ardhshëm të Magic V Flip. Pajisja premton të dallohet për disa karakteristika të dukshme teknike, duke përfshirë një bateri 4,500 mAh, një kapacitet i dukshëm për këtë lloj pajisjeje.

Renderi i zbuluar në internet tregon një pajisje me një ekran të madh të jashtëm, ndoshta më të madh se 3.6 inç i Razr 40 Ultra, dhe një ndarje fotografike të kombinuar me 4 lente brenda. Nën trup, Magic V Flip do të presë, siç u përmend disa rreshta më parë, një bateri 4,500 mAh të ndarë në dy njësi për anë. Pikërisht, njëra do të jetë 2,420 mAh dhe tjetra 1,980 mAh. Ky konfigurim do t’i japë Honor një kapacitet të përgjithshëm bujar dhe në të njëjtën kohë do të garantojë jetëgjatësi të gjatë të baterisë në krahasim me pajisjet e tjera të palosshme në treg.

Kur do të prezantohet zyrtarisht Honor Magic V Flip?
Ekrani i madh i jashtëm i Magic V Flip do t’i lejojë përdoruesit të aksesojnë lehtësisht njoftimet dhe informacionet e tjera pa pasur nevojë të hapin telefonin. Kjo veçori, e kombinuar me baterinë e madhe, e bën pajisjen veçanërisht praktike për përdorim të përditshëm, duke ofruar një kombinim të veçorive të avancuara dhe dizajnit kompakt. Pavarësisht baterisë së madhe, Magic V Flip pritet të jetë një nga pajisjet më të holla të palosshme të prodhuara ndonjëherë, duke demonstruar përkushtimin e Honor për të kombinuar estetikën dhe teknologjinë.

Honor do të prezantojë serinë e saj 200 më 27 maj, të përbërë nga modelet 200 dhe 200 Pro, përveç 200 Lite tashmë zyrtare. Megjithatë, nuk ka gjasa që Magic V Flip gjithashtu të zbulohet me këtë rast. Më shumë gjasa, lëshimi i fletëpalosjes mund të bëhet gjatë verës, ndoshta në fillim të muajit të ardhshëm.

Honor’s Magic V Flip premton të jetë një risi vërtet emocionuese për ata që janë adhurues të telefonave inteligjentë të palosshëm. Qëndrueshmëria e tyre është diskutuar gjithmonë shumë, por me baterinë e saj 4500 mAh dhe ekranin e madh të jashtëm mund të bëhet fare mirë pajisja më e zgjedhur e këtij lloji.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix7 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix7 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix7 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix7 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix7 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix9 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix9 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix9 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix9 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix9 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook