Lidhu me ne

Aktualitet

“Është e zgjuar por nuk ka karizëm…” – Fevziu për Argita Malltezin dhe “trashëgimin” e partisë: PD nuk është dyqan!

"Është e zgjuar por nuk ka karizëm..." - Fevziu

Në krahun e opozitën ka filluar të hidhet ideja se Argita Malltezi, mund të zëvendësojë Sali Berishën pas zgjedhjeve parlamentare, pra të “trashëgojë” PD-në. 

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, gazetari Blendi Fevziu tha se Malltezi është një person inteligjent, por i mungon karizma dhe për këtë arsye nuk mund të jetë lidere e suksesshme. 

Ylli Rakipi: Fevzi, kanë filluar të thonë se doktori do të vendosë vajzën kryetare. 

Blendi Fevziu: E dëgjova, mu duk deklaratë ambige. E konsideroj të zgjuar dhe të aftë, por një prej mangësive që ka, është pak njeri i tërhequr. Njerëzit që vijnë në lidership, duhet të jenë më popullorë, alegër. Ju e dini si takohet Sali Berisha me çdo njeri…

Ylli Rakipi: Pra një Sali që vraponte dhe tani një “Sali” të tërhequr…

Blendi Fevziu: E kam thënë edhe për Bashën, mungesa e komunikimit me shoqërinë. Një politikan nga Kosova më ka thënë prokurorët janë njerëz mosbesues, Basha ka qenë jurist. Pra zanati të bën. Njerëzit politikë janë më…

Ylli Rakipi: Po si politikane nuk ka lidhje?

Blendi Fevziu: Po komunikimi.

Ylli Rakipi: Kur flasim për Monikën, nuk ka nepotizëm sepse Monika aty ka qenë. Ore po nejse, se ky mund të vinte vajzën apo të birin, më mirë se sa vuri Lulin.

Blendi Fevziu: Opozita nuk është problemi vetëm kë do të vendosë Berisha. Nuk flasim për dyqan, por për parti politike.

Ylli Rakipi: Partitë politike dhe mund të mbyllen Fevzi.

Blendi Fevziu: E ka thënë Aurel Plasari që PD mund të mbyllë qepenin.

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix11 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix13 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix13 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix13 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix13 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix13 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook