Lidhu me ne

Radar

“Të kesh turp! Unë nuk merrem as me vjehrrin, as me gruan tënde” – Debat i ashpër Lapaj-Shehaj: Po ku pyes unë për Kastratin, Manen… as ty nuk të llogaris

“Të kesh turp! Unë nuk merrem as me vjehrrin, as me gruan

Një debat i ashpër është zhvilluar në emisionin “Open” mes Adriatik Lapajt dhe deputetit Agron Shehaj.

Ky i fundit e ka sfiduar Lapajn duke i thënë se nuk ke përmendur asnjëherë Shefqet Kastratin, koncensionin e tij te Rruga e Kombit dhe të tjera përfitime sipas Shehajt.

Lapaj është kundërpërgjigjur duke i thënë Shehajt se “atë Kastratin e ka bërë ajo partia ku shkove ti pa garë e u bërë deputet”.

Më tej Lapaj tha se “nuk pyeste për Kastratin, Manen etj. As ty nuk të kam në llogari, as punëtorët e tu që nuk iu jep rrogat”. 

Debati ka vijuar më tej me tone të ashpra.

Agron Shehaj pyeti Lapajn: 

“Do na thuash ndonjë gjë për vjehrrin që ka qenë kryetar i Gjykatës së Sarandës e që është shkarkuar?”

Deputeti i PD-së mohoi që të kishte punonjës pa iu paguar rrogat dhe i kërkoi Lapajt të tregonte qoftë dhe një emër të vetëm.

“Po ti të kesh turp. Unë nuk merrem as me vjehrrin tënd as me gruan tënde. Po ke ndonjë fakt për vjehrrin tim shko në prokurori.

Po ka shkelur ligjin të përgjigjet. Fakti që mbroj reformën në drejtësi me kaq forcë më nderon edhe për faktin që vjehrri im është shkarkuar nga vettingu.

Se ky jam unë, jam njeri që nuk pyes për interesa të ngushta, por mbroj parimet”, iu përgjigj Adriatik Lapaj.

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix9 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix9 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix9 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix11 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix11 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix11 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix11 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook