Lidhu me ne

Mix

Eminem përballet me kritika, shkak reperja

Eminem po përballet me kritika për këngën e tij të re, “Houdini”, në të cilën ai i referohet të shtënave famëkeqe të korrikut 2020 që përfshinin Meghan Thee Stallion dhe Tory Lanez.

“A është e tepërt të kërkosh  që ndërsa hyjmë në muajin e muzikës së artistëve me ngjyrë zezë , njerëzit të mos lejojnë Eminem të tregojë se Megan,  e cila  ishte viktimë e dhunës me armë, të shënjestrohet në një këngë nga një reper i bardhë. ” një kritik shkroi përmes X.

Një tjetër thirri: “Ti nuk ke lëshuar një album për 20 vjet, por  përmende sulmin e Meganit dhe bëre që njerëzit të flasin “.

Gazetarja Sowmya Krishnamurthy e kritikoi Eminemin, duke shtuar përmes X, “Karriera e Eminemit është ndërtuar kryesisht në të qenit tronditës dhe provokues për audiencë të caktuar… Të jesh 51 vjeç dhe të merresh me Megan Thee Stallion?”

“Houdini” është kënga e parë i Eminem nga albumi i tij i ardhshëm në studio, “The Death of Slim Shady (Coup de Grâce). Disa e kanë mbështetur reperin e “8 Mile”, megjithatë, duke vënë në dukje se ai gjithmonë ka thirrur artistë të tjerë në muzikën e tij.

Nëse je ofenduar nga përmendja e Megan thee Stallion në #Houdini të Eminem-it, qartë nuk e kupton – i gjithë qëllimi është që ai të tallet me të gjithë,” shkroi një person përmes X t në mbrojtje të reperit. “Nuk është aq e thellë. Ky nuk është diss.”

Një tjetër vuri në dukje se ndoshta Eminem e goditi Meganin, sepse ajo iu referua diss-it të Mariah Carey për reperin “Without Me” – “Obsessed” – në këngën e saj të vitit 2024 “Hiss”.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook