Lidhu me ne

Mix

Samsung konfirmon ardhjen e Galaxy Watch FE

Samsung konfirmon ardhjen e Galaxy Watch FE

Prodhuesi konfirmon ekzistencën e një Samsung Galaxy Watch FE përmes faqes së tij zyrtare të internetit.

Këtë vit ka pasur thashetheme të shumta për pajisjet Samsung që vijnë muajin e ardhshëm. Përveç zbulimit të veçorive të pajisjeve të palosshme të shumëpritura, zërat përkatës të industrisë kanë paraqitur hipoteza në lidhje me mundësinë që kompania të ofrojë pajisje të reja, si versione të ndryshme ekonomike të telefonave inteligjentë të palosshëm dhe një Samsung Galaxy Watch FE. Shumë pak informacione kanë rrjedhur në lidhje me këtë pajisje të fundit por ekzistenca e saj është konfirmuar nga vetë kompania.

Samsung Galaxy Watch FE vjen shumë shpejt
Prodhuesi konfirmon ekzistencën e një Samsung Galaxy Watch FE përmes faqes së tij zyrtare për Amerikën Latine dhe Mbretërinë e Bashkuar, ku shfaqet numri i modelit SM-R861. Kodi i raportuar nga Samsung i atribuohej më parë orës inteligjente të lirë dhe kjo konfirmon saktësinë e thashethemeve.

Prandaj mund të themi se nuk do të jetë e nevojshme të presim shumë përpara se të mund të dëshmojmë debutimin e versionit Fan Edition të orës inteligjente Samsung, për të cilin, megjithatë, dimë vetëm disa veçori.

Në fakt, në muajin prill dolën disa pamje paraprake sipas të cilave Samsung Galaxy Watch FE do të ketë një dizajn shumë të ngjashëm me atë të Galaxy Watch 4 Classic me një numërues rrethor dhe kornizë të pozicionuar anash. Shfaqja e pajisjes në faqen zyrtare të Samsung sugjeron që lansimi do të bëhet mjaft shpejt dhe kjo krijon shpresë se më shumë informacion në lidhje me specifikimet teknike të saj do të dalin në javët në vijim.

Ndërkohë, kujtojmë se këtë vit do të kemi mundësinë të njihemi edhe me një variant të ri të quajtur Galaxy Watch Ultra dhe i cili do të jetë i vetmi që do të ofrojë një dizajn të rinovuar dhe mjaft origjinal për shkak të pranisë së një kornize katrore që do të mbështillet rreth numrit rrethor, duke kujtuar në mënyrë të paqartë pajisjet Apple . Vetëm disa imazhe janë shfaqur të pajisjes së fundit që zbulojnë dizajnin e supozuar, por shumica e veçorive teknike të saj mbeten të panjohura.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix11 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix12 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix13 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix13 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook