Lidhu me ne

Mix

Cillian Murphy rikthehet në “ Peaky Blinders”

Të martën, Netflix njoftoi se Cillian Murphy po kthehet në botën e Peaky Blinders në një adaptim filmik të serialit të mirënjohur të transmetuesit.“Duket sikur Tommy Shelby nuk kishte mbaruar me mua… Është shumë kënaqësi të ribashkëpunohesh me Steven Knight dhe Tom Harper në versionin filmik të Peaky Blinders. Kjo është  për fansat,” tha Murphy në një deklaratë të shpërndarë në faqen X të Netflix (dikur Twitter).Regjisori Tom Harper do të drejtojë filmin.” Peaky ka qenë gjithmonë një histori për familjen – dhe kështu është jashtëzakonisht emocionuese të ribashkohesh me Steve dhe Cillian për të sjellë filmin për audiencën në mbarë botën në Netflix”, shtoi Harper në një deklaratë.Peaky Blinders u shfaq për gjashtë sezone nga 2013 deri në 2022.Krijuar nga Steven Knight dhe bazuar në ngjarje të vërteta, Cilliam luajti në rolin e mafiozit Thomas Shelby, i cili kthehet në Birmingham pas Luftës së Parë Botërore.Është një rikthim i veçantë për Murphy, i cili fitoi çmimin e tij të parë Oscar për rolin e tij kryesor si  J. Robert Oppenheimer – në Oppenheimer të Christopher Nolan.Murphy gjithashtu fitoi Golden Globe, BAFTA dhe Screen Actors Guild Award për rolin e tij novator. Plus, kasti i mbushur me yje të Oppenheimer – i cili përfshin gjithashtu Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt, Florence Pugh, Kenneth Branagh dhe më shumë – fitoi çmime si në SAG ashtu edhe në Critics Choice Awards.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook