Lidhu me ne

Sport

Mourinho në Fenerbahçe, trajneri më i paguar në botë

KAP (bursa e Stambollit) raporton se Mourinho do të fitojë 10.5 milionë euro në vit te Fenerbahçe.

Mourinho kthehet në “Top 10” trajnerët më të

Fenerbahçe bëri të ditur, vetëm dy ditë pas prezantimit të José Mourinhos si trajner i ri i saj, rrogën që do të marrë portugezi gjatë dy viteve të tij në klub .

KAP (bursa e Stambollit) raporton se trajneri portugez do të fitojë 10.5 milionë euro për çdo sezon , duke hyrë në “Top 10” të trajnerëve më të paguar në botë.

Mourinho, i cili do të fitojë 21 milionë euro për dy sezonet e tij në Fenerbahçe, nuk ia kalon Erik ten Hag (Manchester United) për të hyrë në “Top 10”.

“Top 10” nga trajnerët më të paguar të futbollit në botë, sipas Giveme Sport janë:

1 – Diego Pablo Simeone (Atlético de Madrid): 35.2 milionë

2 – Pep Guardiola (Manchester City): 23.5 milionë

3 – Jurgen Klopp (ish Liverpool): 18.8 milionë

4 – Steven Gerrard (Al-Ettifaq): 17.8 milionë

5 – Max Allegri (ish-Juventus): 13.2 milionë

6 – Thomas Tuchel (ish-Bayern Munich): 12.4 milionë

7 – Mauricio Pochettino (ish-Chelsea): 12.2 milionë

8 – Carlo Ancelotti (Real Madrid): 11.2 milionë

9 – Erik ten Hag (Manchester United): 10.5 milionë

10 – José Mourinho (Fenerbahçe): 10.5 milionë euro

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix12 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix13 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix13 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix13 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix13 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix13 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook