Lidhu me ne

Sport

Kush e fiton Euro 2024? Gjiganti i basteve bën parashikimin dhe na ul me “këmbë në tokë”… Ja ku e rendit Shqipërinë

Kush e fiton Euro 2024? Gjiganti i basteve bën parashikimin dhe na ul me

Teksa Kampionati Europian po afron, ethet po shtohen te kombëtaret që kanë arritur të sigurojnë një vend për në Gjermani, po ashtu edhe për miliona tifozë.

Sakaq, kompania gjigante e basteve në SHBA, BetMGM, ka publikuar parashikimin e saj duke renditur Anglinë si më favoriten.

Parashikimi megjithatë, nuk favorizon Shqipërinë, që e rendit të parafundit, vetëm mbi Gjeorgjinë, vend i cili kualifikohet për herë të parë ne Kampionatin Europian.

Pavarësisht se nuk ka fituar kurrë një kampionat evropian, Anglia konsiderohet favoritja për kompeticionin e këtij viti, pasi ajo përmban një mori lojtarësh yje në skuadër, duke përfshirë të preferuarin e Topit të Artë, Jude Bellingham, sezoni i jashtëzakonshëm i të cilit me Real Madrid e ka pozicionuar atë për të konkurruar për çmimin individual më prestigjioz të sportit.

Franca është favoritja e dytë, duke kërkuar titullin e saj të parë evropian në 24 vjet, pasi ka arritur vetëm një herë në gjysmëfinale që nga ai trofe. Gjermania është favoritja e tretë që luan në tokën vendase, pasi ka zhgënjyer në turnetë e fundit të Kupës së Botës dhe ka arritur në gjysmëfinale vetëm dy herë që nga titulli i tyre më i fundit në 1996.

Kampionia në fuqi e Italisë, e cila ka pasur ulje-ngritjet e saj gjatë dekadës së fundit, është favoriti i gjashtë falë betejave të tyre në kualifikimet e Euros dhe të Kupës së Botës në vitet e fundit.

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix9 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix9 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix9 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix11 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix11 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix11 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix11 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook