Lidhu me ne

Mix

Shenjat e zodiakut që vendosin karrierën mbi dashurinë

Shenjat e zodiakut që vendosin karrierën mbi dashurinë

Nëse jeni në një lidhje dhe jeni gjithashtu të punësuar, atëherë duhet ta keni pasur të vështirë të menaxhoni kohën. Ndërsa të dyja janë të rëndësishme për të jetuar një jetë të kënaqur, gjithmonë vjen një moment kur edhe ju duhet të zgjidhni midis të dyjave. Mes dashurisë dhe punës, për shumicën e njerëzve, puna zakonisht e fiton betejën. Sipas astrologjisë kur bëhet fjalë për marrëdhënien dhe karrierën, këto 3 shenja të zodiakut do të jenë të gjelbra për këtë të fundit.

Luani

Këta liderë të lindur gjithmonë lulëzojnë në përkufizimin e punës së palodhur. Pra, ata gjithmonë punojnë dyfish për të arritur pozicionin e pushtetit që duan. Për të vetmen arsye dhe procesin e përmirësimit në punë, ata mund të sakrifikojnë lehtësisht marrëdhëniet e tyre.

Dashi

Kur bëhet fjalë për ambiciet dhe motivimet, Dashi qëndron gjithmonë fillestare në listë. Uria e tyre për të zgjedhur një karrierë është gjithmonë e madhe dhe ata mund të bëjnë çdo gjë për të realizuar idetë, planet dhe vizionet e tyre. Një Dash nuk do të mendojë dy herë për të hequr dorë nga marrëdhëniet e tyre për punën ose karrierën.

Virgjëresha

E vetmja gjë që ka rëndësi në jetën e një Virgjëreshe është salla e famës ku njerëzit e lidhin emrin e tyre me më të mirët. Jo vetëm kjo, ata nuk mund të përballojnë asnjë lloj qëndrimi joserioz kur bëhet fjalë për punën dhe duan të mbrojnë qetësinë e tyre me çdo kusht, kështu që ata mund të fokusohen në jetën e tyre të punës pa asnjë atmosferë negative. Të heqësh dorë nga një lidhje dashurie e gjatë është e lehtë për ata.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook