Lidhu me ne

Mix

3 shenjat e horoskopit që zakonisht nuk mbajnë miqësi afatgjata

3 shenjat e horoskopit që zakonisht nuk mbajnë miqësi afatgjataFOTO: LORDHENRIVOTON/E+/GETTY IMAGES

Shpesh thuhet se miqtë vijnë në jetën tuaj për një arsye të caktuar, por duket se disa lloj miqësish janë të destinuara të përfundojnë shpejt. Teksa disa shenja të horoskopit që janë të prirura për të qëndruar pranë jush gjithë jetën, tre prej tyre i gëzohen miqësive jetëshkurtra dhe nuk e kanë fare problem këtë gjë.

Ja cilat janë këto shenja:

Binjakët3 shenjat e horoskopit që zakonisht nuk mbajnë miqësi afatgjataFOTO: LECHATNOIR/E+/GETTY IMAGES

Binjakët janë të njohur për përshtatshmërinë e tyre dhe interesat që ndryshojnë vazhdimisht. Shtoni këtu edhe faktin që ata janë një shenjë Ajri dhe kjo shpjegon pse ata lëvizin shpesh nga një vend në tjetrin apo nga njëra zgjedhje në tjetrën. Një Binjak krijon miqësi në shkollë, në palestër, në kafene apo në një kurs të caktuar që ndjek.

Ata bëjnë miqësi për 5 minuta me gjithçka sillet rrotull tyre, ama janë të prirur që ta përfundojnë shpejt në momentin që kuptojnë se nuk kanë asnjë lidhje apo interes të përbashkët.

Shigjetari

Shigjetarët janë kureshtarë dhe gjithmonë duan të provojnë gjëra të reja. Ata priren të krijojnë miqësi të kufizuara në kohë, të tilla si të qenit miq të ngushtë vetëm për një verë ose duke punuar në një projekt të caktuar.

Por, edhe pse miqësitë e tyre janë afatshkurtra, kjo nuk do të thotë se ato nuk janë të rëndësishme. Shigjetarët i vlerësojnë kujtimet që krijojnë me miqtë, por ata janë gjithmonë të gatshëm të kalojnë në aventurën e radhës nëse ajo u duket më interesante.

Ujori3 shenjat e horoskopit që zakonisht nuk mbajnë miqësi afatgjataFOTO: YULIYA TABA/E+/GETTY IMAGES

Ujorët priren të bëjnë miq nëpërmjet interesave të përbashkëta intelektuale, që do të thotë se ata krijojnë lidhje të ngushta me kolegët ose shokët e klasës në gjimnaz. Me fjalë të tjera, një Ujor do të jetë miku/ja juaj më e mirë për sa kohë që ju ndiqni një kurs aktivitetesh të caktuara apo keni interes të përbashkët për punën, arsimin etj.

Por, mos u çudisni që disa muaj më vonë mos të dëgjoni më për miqtë Ujor që keni, duke mos marrë asnjë telefonatë apo mesazh për ditë apo muaj me radhë.

Burimi:  Bustle

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook