Lidhu me ne

Mix

“Baby Reindeer”: ‘Martha e vërtetë’ hedh në gjyq Netflix

Fiona Harvey, gruaja që pretendon se është “Martha e vërtetë”, e cila përndjek komedianin Richard Gadd, ka hedhur në gjyq Netflix dhe kërkon një dëmshpërblim prej 170 milionë dollarësh.

Sipas padisë së siguruar nga ET, Harvey ka ngritur një padi në Kaliforni kundër Netflix, për s keqinformim, shkaktim stresi emocional, neglizhencë dhe dhunimin e të drejtës së saj.

Në padi, ajo synon shfaqjen që thotë se bazohet në ngjarje reale dhe atë që ajo e quan një përshkrim të rremë të saj si një ndjekëse që sulmoi seksualisht Gadin dhe u dënua me burg. Ajo gjithashtu pretendon se Netflix “fjalë për fjalë nuk bëri asgjë” për të konfirmuar historinë e tij, duke e lënë atë të vuajë pasojat.

“Thjesht, Netflix dhe Gadd ia shkatërruan reputacionin, karakterin dhe jetën e saj”, thuhet në padi.

“Harvey vazhdon të përjetojë ankth, makthe, sulme paniku, turp, depresion, nervozizëm,  dhe sëmundje të gjitha të shkaktuara drejtpërdrejt nga gënjeshtrat që janë thënë për të në “Baby Reindeer”. ”, thuhet në padi. “Harvey ka frikë të largohet nga shtëpia e saj ose të kontrollojë lajmet. Si rezultat ajo është bërë jashtëzakonisht e izoluar, nga frika e publikut, duke kaluar ditë pa lënë shtëpinë e saj.”

Një zëdhënës i Netflix i tha ET në një deklaratë të enjten, “Ne synojmë ta mbrojmë këtë çështje me forcë dhe të qëndrojmë pranë të drejtës së Richard Gadd për të treguar historinë e tij”.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook