Lidhu me ne

Mix

Djali i tij rrezikon 25 vjet burg, Joe Biden: Nuk do ta fal nëse shpallet fajtor

Djali i tij rrezikon 25 vjet burg, Joe Biden: Nuk do ta fal nëse shpallet

Djali i presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden, rrezikon një dënim prej 25 vitesh burg dhe babai i tij president, thotë se nuk ka ndërmend ta falë. Në intervistën për median amerikane ABC Neës, Joe Biden e bëri të qartë se nëse Hunter dënohet, nuk ka për t’i dhënë amnistinë.

“Djali juaj Hunter është në gjyq dhe më lejoni t’ju pyes, a do ta pranoni rezultatin e jurisë, verdiktin e tyre, pavarësisht se çfarë është?”

BIDEN: “Po.”

Gazetari: “Dhe e keni përjashtuar mundësinë për faljen e djalit tuaj?”

Biddm: “Po”

Hunter Biden akuzohet për përdorim të substancave narkotike dhe armëve të zjarrit. Dëshmia që mund të fundosë djalin e njeriut më të fuqishëm të botës vjen nga kunata e tij me të cilën ka pasur dhe marrëdhënie intime, Hallie Biden.

Në dëshminë e saj para jurisë, Hallie u ndje e turpëruar teksa rrëfente ngjarjet e 6 viteve më parë ku Hunter ishte konsumues i rregullt i lëndëve narkotike. Hallie deklaroi se do të pranonte fajësinë.

“Unë do ta pranoj fajin, nuk dua të jetoj më kështu”, citohet të ketë thënë ajo në sallën e gjyqit.

Hallie Biden është vejusha e Beau Biden, i cili vdiq nga kanceri në vitin 2015.

MË TEPËR

Mix18 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix18 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix18 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix18 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix18 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix19 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix20 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix20 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix20 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix20 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook