Lidhu me ne

Mix

Pse TikTok është fiksuar me Sabrina Carpenter?

Pse TikTok-u është fiksuar me Sabrina Carpenter?

Që prej publikimit të videoklipit, i cili e gjen Sabrina-n në burg, pasi u arrestua në fund të videoklipit të këngës “Espresso”. Ajo lirohet nga burgu dhe takohet me partnerin e saj kriminel. Ai burgoset, më pas fiton lirinë dhe rikthehet te mënyrat e tij të vjetra kriminale. Ai kërcënon me armë një grua dhe arrestohet sërish.

Pse TikTok-u është fiksuar me Sabrina Carpenter?

Videoja ka referenca të dyshes famëkeqe Bonnie & Clyde dhe në fund të videos, Sabrina e merr të dashurin e saj nga burgu, e çon në një shtëpi të braktisur, e prangos, i mbyll gojën dhe i dhuron një puthje, ndërsa e shohin njëri-tjetrin me pasion.

Teksti i këngës i dedikohet pikërsht Barry-t, të cilit praktikisht, Sabrina i thotë “të lutem, mos më turpëro/ mos më bëj të qaj, kur e kam bërë makeup-in kaq bukur/ e di që njerëzit bëjnë gabime, por ti mos i bëj”. Pra, nuk është një këngë tipike romantike, por një paralajmërim.

Pse TikTok-u është fiksuar me Sabrina Carpenter?

Ç’bëri Barry? Publikoi këngën në Instagram dhe tanimë ndjek vetëm një person: Të dashurën e tij, duke realizuar kështu ëndrrën e internetit.

Pse TikTok-u është fiksuar me Sabrina Carpenter?

Kudo nëpër TikTok po qarkullon kjo video dhe njerëzit janë çmendur! Disa e quajnë “ikonike” këngëtaren sepse ka bërë një këngë të tillë për të dashurin, i cili është edhe aktori në video.

Disa të tjerë i referohen si “gjeniale”.

Shumë të tjerë konfirmojnë se tanimë e shohin aktorin siç e sheh ajo dhe u duket më seksi se kurrë.

Pra, duket se Sabrina, e cila mori famë prej paraqitjeve në turneun “ERAS” të Taylor Swift, pasi këndonte ‘nonsense’ që ishin vargje të krijuara në moment, në përshtatje me vendin ku bëhej koncerti, veshjeve të saj me funde/fustane mini dhe çizmeve me platformë, po bën lëvizjet e duhura në karrierë dhe sipas internetit, edhe në dashuri.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook