Lidhu me ne

Mix

Çfarë ndryshon midis vivo X90 Pro dhe X80 Pro? Dallimet midis dy smartphone-ve

Çfarë ndryshon midis vivo X90 Pro dhe X80 Pro? Dallimet midis dy smartphone-ve

Vivo X90 Pro dhe X80 Pro me sa duket mund të jenë dy telefona inteligjentë shumë të ngjashëm, por dallimet që ato fshehin janë të rëndësishme: le të analizojmë fletët e të dhënave teknike të dy pajisjeve.

Duke filluar nga X90 Pro, ai bazohet në procesorin Dimensity 9200 5G i shoqëruar nga 12 GB RAM dhe 256 gigabajt hapësirë ​​ruajtëse, ndërsa bateria është 4870 mAh, e aftë për të siguruar autonomi të mirë. Për sa i përket ekranit, në X90 Pro gjejmë një panel AMOLED 6,78 inç me një shpejtësi rifreskimi deri në 120 Hz dhe një rezolucion prej 2800×1260 piksele, padyshim me shumë prekje. Ndarja e lidhjes përbëhet nga mbështetje 2G, 3G, 4G dhe 5G: është gjithashtu e mundur të futni një kartë SIM të dyfishtë, si dhe eSIM. Në nivel fotografik, kamera e përparme është 32 megapikselë ndërsa në anën e pasme gjejmë tre lente: 50 MP + 50 MP + 12 MP, të shoqëruara nga një blic dhe modaliteti portret.

Vivo Ekrani është 5.78 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe një rezolucion prej 3200×1440 piksele WQHD+: gjithashtu në këtë rast paneli është një AMOLED me shumë prekje kapacitiv. Kamera e përparme është 32 megapikselë, ndërsa ajo e pasme është 50 MP + 48 MP + 12 MP + 8 megapikselë me mbështetje për modalitetin e shënimeve dhe portretit.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar15 orë më herët

“Kjo lloj dhune nuk ka vend në Amerikë”

Presidenti amerikan, Joe Biden, u kthye në Shtëpinë e Bardhë menjëherë pas lajmit për atentatin ndaj rivalit të tij, Donald...

Aktualitet15 orë më herët

Reagimi prekës i Ivanka Trump: Të dua babi sot e përgjithmonë

Pas Donald Trump Jr. djali i madh i ish-presidentit amerikan, ka reaguar edhe vajza e tij Ivanka Trump përmes një...

Radar15 orë më herët

Donald Trump shfaqet për herë të parë pas sulmit në miting

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur për herë të parë pas sulmit me armë në një miting në Pensilvani. Ai...

Kryesore15 orë më herët

Çfarë dimë deri tani për atentatin ndaj ish-presidentit Donald Trump

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur dhe kanë ndarë detaje rreth viktimave nga të shtënat që ndodhën të shtunën pasdite...

Kryesore18 orë më herët

Kryeministri Rama: Atentati ndaj Donald Trump, TRAGJEDI për botën demokratike!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si “tragjedi për Botën demokratike”, atentatin ndaj ish-Presidentit, Donald Trump në miting në Pensilvani....

Radar18 orë më herët

Deklarata e parë e Donald Trump pas atentatit për vrasje

Donald Trump ka bërë reagimin e parë pas atentatit për vrasje që iu bë në Pensilvani. Një atentat nga i...

Mix1 ditë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport1 ditë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix1 ditë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix1 ditë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Facebook