Lidhu me ne

Mix

iPhone 16: këto janë të gjitha ngjyrat e pritshme

iPhone 16: këto janë të gjitha ngjyrat e pritshme

Eventi më i pritur e Apple e vitit tani është afër. Kanë mbetur vetëm pak muaj dhe më në fund do të kemi mundësinë të njihemi me iPhone 16, për të cilin tashmë kemi shumë informacione.

Thashethemet për iPhone të gjeneratës së re janë gjithmonë të shumta dhe gjithmonë fillojnë të qarkullojnë shumë përpara. Edhe këtë vit patëm mundësinë të dëgjonim disa zëra që ofruan një pamje mjaft të plotë se cilat do të jenë përditësimet e prezantuara nga Apple. Një nga informacionet më të fundit ka të bëjë me ngjyrat në të cilat do të jenë në dispozicion modelet e ndryshme të iPhone 16.

Të gjitha ngjyrat e iPhone 16 priten në shtator

Sipas asaj që është raportuar nga portali PhoneArena.com, Apple do të ofrojë iPhone 16 dhe 16 Plus të saj në variante të shumta, ndër të cilat do të ketë ngjyra tipike dhe tashmë të njohura dhe opsione me ngjyra të ndezura; iPhone 16 Pro dhe Pro Max, megjithatë, mund të ruajnë një pamje më tradicionale, duke u paraqitur në versionet tipike të njohura për ne.

Duke hyrë në detaje, me shumë mundësi do të kemi mundësinë të blejmë iPhone 16 dhe 16 Plus në ngjyrat e mëposhtme:

Midnight, është sigurisht opsioni më elegant me nuanca që janë afër të zezës;
Galaktikë, një ngjyrë që priret drejt së bardhës/artë;
-(Product)E kuqja, e kuqja e kuqe që ka bërë gjithmonë një pjesë të konsiderueshme të përdoruesve;
 Jeshile e hapur, e ngjashme me jeshilen e adoptuar nga Apple në iPhone 15 por me nuancë më të çelur;
E verdha, e propozuar tashmë nga gjigandi vitin e kaluar dhe gati për t’u rikthyer në iPhone-ët e rinj;
Roza, gjithashtu mjaft e njohur;
Lavender, një vjollcë shumë elegante e parë tashmë në iPhone 14.

Sa i përket modeleve iPhone 16 Pro dhe Pro Max do të ketë më pak zgjedhje. Apple mund të ofrojë vetëm katër ngjyra, duke përfshirë Graphite/Space Black e prezantuar tashmë me iPhone 14 dhe e zëvendësuar vitin e kaluar nga Graphite Black ekskluzive. Do të ketë opsionin Silver and White që mund të kujtojë iPhone 14 dhe vetëm pak të dallohet nga argjendi. Për të shoqëruar ngjyrat më tradicionale do të ketë edhe një version Pink.

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

“Kjo lloj dhune nuk ka vend në Amerikë”

Presidenti amerikan, Joe Biden, u kthye në Shtëpinë e Bardhë menjëherë pas lajmit për atentatin ndaj rivalit të tij, Donald...

Aktualitet7 orë më herët

Reagimi prekës i Ivanka Trump: Të dua babi sot e përgjithmonë

Pas Donald Trump Jr. djali i madh i ish-presidentit amerikan, ka reaguar edhe vajza e tij Ivanka Trump përmes një...

Radar7 orë më herët

Donald Trump shfaqet për herë të parë pas sulmit në miting

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur për herë të parë pas sulmit me armë në një miting në Pensilvani. Ai...

Kryesore7 orë më herët

Çfarë dimë deri tani për atentatin ndaj ish-presidentit Donald Trump

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur dhe kanë ndarë detaje rreth viktimave nga të shtënat që ndodhën të shtunën pasdite...

Kryesore10 orë më herët

Kryeministri Rama: Atentati ndaj Donald Trump, TRAGJEDI për botën demokratike!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si “tragjedi për Botën demokratike”, atentatin ndaj ish-Presidentit, Donald Trump në miting në Pensilvani....

Radar10 orë më herët

Deklarata e parë e Donald Trump pas atentatit për vrasje

Donald Trump ka bërë reagimin e parë pas atentatit për vrasje që iu bë në Pensilvani. Një atentat nga i...

Mix21 orë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport21 orë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix21 orë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix21 orë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Facebook