Lidhu me ne

Kioske

Ndryshimet, “Top Story” çdo të hënë dhe të enjte në orën 21:00

1454353755TELEVIZIONI-01_23

Debati politik në Top Channel tashmë fiton një përmasë të re, duke nisur javën me një risi. Takimit të së enjtes së “Top Story”-t, me debatet më të forta politike, të ftuar, analiza dhe intervista, i shtohet edhe një takim i ri.

Emisioni i drejtuar nga Sokol Balla, nga mbrëmja e sotme nis transmetimin çdo të hënë dhe të enjte në orën 21:00, në ekranin e Top Channel, duke sjellë në fokus të opinionit publik personazhet dhe çështjet më të nxehta të politikës së ditës.

I ftuar i së hënës së parë është kryeprokurori Adriatik Llalla, vetëm dy ditë pas prangosjes së ish-ministrit Ksera.

“E hëna është dita kur debati politik merr vrull në fillim të javës, ndërsa përmbyllet në debatin e fortë që bëhet zakonisht të enjteve. Pikërisht ditën e hënë, emisioni politik Top Story fillon diskutimin e temave të forta, për t’i mbyllur më pas ditën e enjte me vazhdimin e diskutimeve, që tashmë janë bërë një traditë”, shprehet Altin Kreka, kryeredaktor i “Top Story”-t.

Pas një suksesi 8-vjeçar në pasqyrimin e aktiviteteve sportive brenda dhe jashtë vendit, “Procesi Sportiv” tashmë zhvendoset ditën e diel, duke i afruar edhe më tej dashamirësit e sportit menjëherë pas zhvillimeve sportive të fundjavës.

Ndërkaq, ristrukturimi i programacionit prek edhe Departamentin e Lajmeve, i cili shton një hapësirë të përditshme informacioni në Top Channel, me edicionin e orës 22:30.

“Lajmet e orës 22:30 në ekranin e Top Channel do të jenë një hapësirë e re e informimit për të qenë sa më afër teleshikuesve me të gjitha zhvillimet më të fundit të çdo mbrëmjeje. Padyshim edhe ngjarjet e argumentet kryesore të ditës do të vijnë ndryshe, më të thelluara, me të ftuar, me intervista dhe me lidhje të drejtpërdrejta”, bëri të ditur Pandi Gjata, kryeredaktor i Departamentit të Informacionit.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Sport5 orë më herët

7 “sekretet” e Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë në orën 19:00, teksa sytë...

Mix5 orë më herët

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e...

Kritike5 orë më herët

Kim Mehmeti: Rama, jargavitës ndaj të huajve dhe i dhunshëm ndaj shqiptarëve

Në Tiranë u mbajt Samitit i BE’së për Ballkanin Perëndimor. Dhe ata që kanë sy mund të shihnin se liderët...

Mix5 orë më herët

Disa zakone të përditshmërisë që po ju shkaktojnë puçra

Nëse puçrrat janë pjesë e përditshmërisë suaj dhe ende nuk e dini pse shkaktohen ka mundësi që shkaku të jënë...

Radar10 orë më herët

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi

Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi. Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur...

Kryesore10 orë më herët

Berisha: Personi që më goditi agjent i Policisë Kriminale, akt personal i Edi Ramës

Kreu i PD-së Berisha akuzoi kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Çuçi e shefin e Agjencisë për Mbikëqyrjen Policore Ardi Veliu...

Radar10 orë më herët

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se sot u faktua se nuk ka forcë në...

Radar12 orë më herët

Berisha flet për ngjarjen, thirrje Policisë: Lirojeni fatkeqin, autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i PD Sali Berisha, në fjalën e tij në protestën e zhvilluar në Bulevard, foli edhe për autorin që...

Kryesore12 orë më herët

Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Shqipëria në rrezik, këtu vota blihet me 500 narko euro

Berisha e quan samitin si mbështetje ndaj PD dhe popullit. “Shqipëria sot është në rrezik ekzistencial. Ne ndjehemi fatkeqë sepse...

Radar12 orë më herët

Berisha: Pa votën e lirë s’do ketë stabilitet

Në protestën e mbajtur sot kryedemokrati Sali Berisha theksoi se pa votën e lirë s’do ketë më stabilitet në Shqipëri.  Berisha...

Facebook