Lidhu me ne

Stil

Tre fëmijët e Presidentit Meta dhe Monika Kryemadhit, Era, Besari dhe Bora Metaj

bora metaj Archives - Opinion.al
Ilir Meta - Në këtë ditë të parë të 2018 uroj më shumë... | Facebook

Për shkak të dy prindërve të tyre politikanë, tre fëmijët e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, kanë dashur s’kanë dashur, kanë qenë në qendër të vëmendjes, që kur ishin bebe. Bora, Besari dhe Era mund të kenë qenë fëmijët më të fotografuar për sa kohë ishin të vegjël, sepse dy prindërit e tyre kanë qenë e vazhdojnë të jenë të kërkuar nga gazetarët, të cilët pas sfondit politik të hedhur si konsum të përditshëm gazetave, televizioneve e së fundmi edhe portaleve, kanë kërkuar herë pas here të servirin si desert jetën private të çiftit, sidomos fëmijët. Dhe Iliri me Monikën kanë qenë përherë bujarë në këtë pikë.

VOAL
ilir meta Archives - Page 3 of 5 - Revista Who

Monika, si menazhuese e imazhit të familjes dhe fëmijëve, nuk ka bërë asnjëherë të përkëdhelurën me mediat. Të kujdesshmen po. Me një nuhatje të mprehtë, ka ditur të ngjyrosë me nuanca rozë sfondin gri ku politika i ka vendosur herë pas here si familje. Prandaj dera e shtëpisë së tyre, fillimisht ajo e vjetra tek Astiri, e më pas edhe shtëpia në Bllok, ka qenë e hapur sa herë që ajo e ka gjykuar të arsyeshme.

Vajza e Ilir Metës tani si moderatore, ja ku do të prezantojë – Të ...

Bora, Era dhe Besi kanë qenë pjesë e rrëfimeve familjare, janë fotografuar herë veshur me ngjyrat e festës së Krishtlindjeve, e herë duke fikur qirinj ditëlindjesh.

Ilir Meta - Të dashur miq, uroj një javë të mbarë për të... | Facebook
A do ja hash veshin Edi Ramës?! Kryemadhi nuk i përgjigjt pyetjes ...
time.al - Vajza e Ilir Metës do të jetë “Zonja e Parë” e ...

Mes të treve, më e vogla, Era, si të ishte klon i dy prindërve e të kish thithur dopio nga të dy sensin e protagonizmit, e ka pëlqyer dhe e ka shijuar famën. Vazhdon ta bëjë edhe kësaj dite. Krejt ndryshe nga motra dhe vëllai i saj më të mëdhenj.

Bora Meta nderon të atin në Hungari, shikoni si duket 'zonja e ...
Vajza e Ilir Metës në rolin e moderatores, do të prezantojë një ...

Besari, ishte i pari që u tërhoq në hije, duke iu qëndruar gjithmonë e më larg kamerave e aparateve, kur u rrit aq sa për të kuptuar se qendra e vëmendjes nuk bënte për të. Djali i vetëm i familjes, ua ka lënë me shumë kënaqësi protagonizmin katër antarëve të tjerë të familjes, sidomos pjesës fëmërore, duke zgjedhur t’i bindet natyrës së tij të qetë, duke zgjedhur të mos shfaqet askund, rrjetet sociale përfshirë.

Era Meta feston ditëlindjen , Kryemadhi: Mos ndalo, lufto e fal ...
Zbulohet kush do të jetë Zonja e Parë e Shqipërisë
FOTO/Presidenti Meta, familja e bashkuar, ana e lu - Syri | Lajmi ...

Ai është bërë pjesë e medias vetëm kur moda e selfieve e ka hedhur në rrjet portretin e tij nga të tjera duar. Siç ndodhi njehere, kur e ëma, i kushtoi një mesazh të gjatë në faqen e saj me rastin e ditëlindjes, duke e shprehur edhe drojën se mos i biri edhe do ta kritikonte këtë shfaqje të tij kaq publike.

Përkrah Metës, kjo është "Zonja e Parë" më e veçantë në botë (FOTO ...

Kurse e vogla, Era, që i ka këputur kokën së ëmës edhe nga pamja edhe nga natyra, vazhdon të shijojë me shumë kënaqësi vëmendjen, që e fiton me pashë sa herë që ka dëshirë. Era, nxënëse në Kolegjin Turk Turgut Ozal, është pika e dobët e babit dhe siç ai vetë është shprehur, e vogla e tij është i vetmi person të cilit ai ia hap telefonin në çdo kohë e rrethanë.

Report TV - Ilir Meta pa bashkëshorten në Presidencë, vajza Zonja ...

Ajo është zonjusha e tij shoqëruese në vizita urimesh, por ngelet gjithmonë mikesha e vogël e mamit nuk ka vendosur ende nëse do zgjedhë edhe ajo të tërhiqet si motra dhe vëllai, apo do preferojë të jetë e shfaqur si tani. Për momentin ndihet shumë komode duke pozuar e para me celebrity si Dua Lipën apo Bebe Rexhën, si çdo moshatare e saj, e çmendur pas gocave të famshme.

A e njihni, ky është djali i Ilir Metës? Njihuni me të! /Foto ...
Djali i Ilir Metës feston 20 vjetorin/ Presidenti i bën urimin e ...

Bora, studente në Angli, eshte vajza e madhe e familjes Meta

E rritur me ajrin e politikjës që në pelena, ajo shfaqet aty këtu, kryesisht pranë të atit, Ilir Metës, herë duke e shoqëruar në ndonjë event e herë duke përzier selfie rinore e politikë bashkë (përzierje që LSI-a e ka preferuar gjithmonë si formulë) ka hedhur në ajër edhe fraza vëmendjendjellëse, si rasti i statusit profetik (dhe i pacensuruar nga i ati) i para pak ditëve “Hape rrugën o i pari se ne jemi nga Skrapari”, që na paska thënë më shumë se çdo konferencë shtypi, tryezë vendimesh politike e analizë parashikuese gazetarësh.

Me teper

Kryesore2 ditë më herët

Urrejtja për Berishën nuk mund të përligjë diktaturën e Ramës

Nga Elona Caslli Kundrejt përjashtimit të Berishës nga parlamenti ka reagime të ndryshme. Ka një kategori njerëzish që e urrejnë...

Kioske2 ditë më herët

Nga Edison Ypi / Katundi ynë është Pordhopol

Pordha nuk pirdhet dokudo. Pordha pirdhet ku pordha vlerësohet, nderohet. Në mes të katundit. Ku nëse kërcet pordhën e duhur...

Kritike2 ditë më herët

Adi Krasta kritikon Yuri Kim: Madame ambasadore jeni diplomate e dobët, zhvlerësimi juaj është i pandalshëm

Gazetari Adi Krasta ka sulmuar ambasadoren Yuri Kim pas qëndrimit që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të mbajnë...

Kioske2 ditë më herët

Ramën e korruptuar nuk e mund dot korrupsioni i Bashës

Nga Arben Ristani Rama keq qeveris. Këtë shqiptarët e ndjejnë në kurriz çdo ditë. Keq qeverisja ka brenda çdo gjë...

Stil2 ditë më herët

Disa kuriozitete shumë interesante për Rusinë, që ju mund të mos i dini

Çfarë ju vjen në mendje kur mendoni për Rusinë? Tundra? Dëbora? Ndoshta. Ka edhe një tjetër vështrim mbi Rusinë, që...

Kryesore2 ditë më herët

Nikoll Lesi i “lëpihet” Ramës / “James Bond 007” çliron gratë dhe fëmijët nga kampi i ferrit

Gazetari Nikoll Lesi, në disa shkrime të publikuara së fundi në gazetën e tij, duket se nuk po i kursen...

Stil2 ditë më herët

Shenjat e horoskopit që nuk mbajnë dot sekretet

Përpara se t’i besoni dikujt një sekret, sigurohuni që ky i fundit nuk do ta përhapë atë. Lista nuk është...

Kryesore3 ditë më herët

Shqipëria, vendi ku shërbimi të ofrohet si nder.

Koment nga Ardit Haxhija Shqipëria, vendi ku shërbimi të ofrohet si nder. Fundjava e parë në Shqipëri, gati për të...

Sport3 ditë më herët

Fidel Ylli: Kosova, buxhet 10 herë më të madh se Shqipëria për sportin

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Fidel Ylli, është shprehur se institucionet në Shqipëri, duhet duhet t’i kushtojnë më shumë...

Radar3 ditë më herët

Trump mbledh $82 milionë në gjysmë e parë të 2021 për axhendën e tij politike

Ish-Presidentit Trump ka grumbulluara më shumë se 82 milion dollarë në gjysmën e parë të viti 2021, përmes komiteteve të...

Facebook