Connect with us

Stil

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do jenë për shumë gjatë në modë!

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

Pavarësisht se përpiqemi t’i zëvëndësojmë me streçet apo diçka tjetër, xhinset do mbeten gjithmonë aty.

Ato nuk njohin kohë dhe herë pas here evolojnë në modele dhe detaje të ndryshme, ose rikthehen njësoj si para shumë dekadash.

Më poshtë, zbuloni 3 tendencat e xhinseve që pritet të shohim këtë vit.

#1 – Straight Fit

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

Nuk mund të shpëtonin nga vitet ’90 as në 2020-ën dhe mesa duket, ajo kohë do na përndjekë edhe në vitin 2021, me një fokus të madh në stilet “e këmbëve të drejta”.

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

Xhinset “straight fit”, janë ato modele ku forma e këmbës është e ngjashme me atë të një tubi, pra xhinset kanë të njëjtin dimension/gjatësi nga kofsha tek kyçi i këmbës, sepse ky model nuk ndjek formën nayrale të këmbëve.

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do
3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

#2 – Blu

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

Një palë xhinse vërtetë klasike, që mund t’i keni përjetësisht në garderobë? Xhinset blu, sigurisht.

Kur themi “blue jeans”, e kemi fjalën për një ngjyrë blu paksa të zbehtë.

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

Nëse nuk keni asnjë palë xhinse në këtë ngjyrë, lajmi i mirë është se me disa truke gjatë larjes, ju mund t’i “zbardhni” ato lehtësisht.

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

#3 – Prerjet e gjera

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

2021 nuk është për xhinset e ngushtuara fort në bel, por fokusi është te rehatia që ofrojnë modelet më të lirshme dhe më të gjera.

Xhinset e ngjashme me ato të viteve ’70 janë një zgjedhje shumë e popullarizuar e kësaj periudhe.

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

Ekspertët thonë se ky trend do vazhdojë gjatë pasi këto xhinse janë të këndshme dhe duken bukur në çdo trup.

3 modele xhinsesh që na duhen me patjetër këtë vit, pasi do

Burimi: Who What Wear

Me teper

Temporal8 mins ago

Aleatët e Bashës si ‘inglorious bastards’

Alfred Lela Në krizën e madhe që prodhojnë listat, sa herë ato i bën Basha, ka edhe një krizë të...

Kryesore34 mins ago

Jorida Tabaku: Kujt i duhet më Edi Rama?

Nga Jorida Tabaku Si gjeli që krekoset në majë të një grumbulli dështimesh, Edi Rama kërkon një mandat të tretë....

Kryesore52 mins ago

Basha akuzon Ramën se ka dëmtuar buxhetin me 6.2 miliardë euro

Kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzoi qeverinë se ka shkaktuar 6.2 milionë euro dëm në buxhetin e shtetit. Përmes një...

Radar55 mins ago

Kur infektohet me Covid-19 një grua shtatzënë, çfarë ndodh me fëmijën?

Ndër pyetjet e shumta që na mundojnë lidhur me pandeminë Covid-19, nisur nga “kur do të mbarojë e gjitha kjo...

Kryesore1 hour ago

Borxhi i jashtëm u shtua me 1 miliard euro më 2020, ritmi më i lartë e tre dekadave

Gjatë pesë viteve të fundit huamarrja e huaj ka mbuluar mesatarisht rreth 17% të nevojave të përgjithshme të qeverisë Borxhi...

Radar1 hour ago

Dua Lipa, tanimë artistja e dytë më e dëgjuar në botë në “Spotify”

Dua Lipa tanimë është artistja e dytë më e dëgjuar në të gjithë botën në “Spotify”, dhe e para nëse...

Kryesore2 hours ago

Mbyllet për të disatën herë faqja “Brryli Broadway”

Është mbyllur dje për të disatën herë faqja e njohur e memeve “Brryli Broadway”. E “faji” i faqes duket janë...

Kryesore2 hours ago

Meta: Jap dorëheqjen nëse Rama fiton 71 mandate pa prekur votat

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka deklaruar se jep dorëheqjen, nëse sipas tij, kryeministri Edi Rama merr 71 mandate më...

Kryesore2 hours ago

Meta: Amerikanët e Edi Ramës unë i kap për veshi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shpërtheu me tone të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama. I ftuar në emisionin “Frontline” në...

Radar22 hours ago

Sa Zgjat Dhimbja E Kokës Nga Migrena?

AgroWeb.org bazuar në studimet dhe në fjalën e ekspertëve ju njeh më shumë me fazat e migrenës dhe disa këshilla...

Facebook