Lidhu me ne

Kritike

Edi Rama, ky erdoganist i pabërë synet

Nga Kel Demi

Pas marrjes pjesë në kongresin e partisë së Erdoganit, Edi Rama erdhi e zuri vend poshtë Skënderbeut të kërkonte mandatin e tretë, meqë solli vaksinën kineze të blerë në pazarin turk.

Sipas gazetarit Enkel Demit Edi Rama është një erdoganist i pabërë synet.

Duke krahasuar organizmin për çeljen e fushatës elektorale të dy partive politike, gazetari Enkel Demi vlerëson se te ajo e PD ishte i dukshëm entuziazmi.

Këto u thanë në studion e “Log” me Endri Xhafon. Demi shtoi që atmosfera e krijuar sot në sheshin “Nënë Tereza” i kujtoi vitin 2013, ku sipas tij të jepet bindja se pushteti po ndërron. Fjalimi i Edi Ramës ishte shumë i dobët duke shtuar faktin se ai ishte në dëshpërim, pasi iu qa njerëzve pse nuk ma jepni mua mandatin e tretë.

“Atmosfera në sheshin “Nënë Tereza” sot më ka sjellë ndër mend vitin 2013, kishte entuziazëm që pushteti po ndërron. Ndëra portreti tjetër duket sikur janë në vaki. Edi Rama duhet të jetë shumë i mërzitur me Erion Veliajn. Ai shesh në errësirë i prishi të gjithë idenë për të pasur një skenografi më të bukur. Basha kishte një fjalim ideologjik, ndërsa Rama nuk ka më ideologji në partinë e tij.

Po ta vesh re e ka personalizuar të gjithë. Ai sot ka marrë çdo gjë përsipër dhe është Rama që e zgjidh çështjen dhe nuk është skuadra.

Ky është problemi më i madh që ka sot. Duket sikur të gjithë ata që ishin atje, duket sikur ajo peshë i ka shtypur, unë them se armiku më i madh i Ramës nuk është Lulzim Basha por anëtarë të kabinetit të tij. Kanë vënë shumë lekë dhe duan të shkojnë në shtëpi sepse u ka ardhur shpirti në majë të hundës. Në 2013 letrat për korrupsion të PS i çonin anëtar të kabinetit qeveritar të Sali Berishës. Edhe sot letra bombë të Lulzim Bashës i çojnë anëtarë të qeverisë.

Fjalim shumë i dobët i Edi Ramës. Fjalimet e Ilir Metës kur i shkruante Edi Rama ishte të mrekullueshme. Sot është shumë dobët. Është njeri në dëshpërim. Ai sot iu qa njerëzve pse nuk ma jepni mua mandatin e tretë”,- tha Demi.

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook