Lidhu me ne

Kritike

Edi Rama ky hajdut serial …

Edi Rama

Hajduti serial i vlerave.

-Edi Rama në vitet 90 vidhte ikona dhe i shiste në Paris dhe Europe.

Nepermjet vjedhjes se ketyre vlerave qe i kishin krijuar të tjeret, ai nxirrte jetesen.

-Nga Parisi erdhi me urdher dhe pa patur asnje kontribut në PS, behet minister kulture.

Pra dikujt qe kishte kontribute, i vodhi postin e ministrit.

-Me vota të vjedhura qendroi ne krye te bashkise për 11 vjet me rradhe.

-Në bashki e therrisnin Mr. 20%, sepse vidhte parate e të gjithe atyre qe kerkonin të ndertonin në Tirane.

-Me vone, brenda nates vodhi të gjithe PS dhe u be kryetar i saj, pa asnje merite në parti.

-Në opozite vodhi gjakun e 4 të vrareve, duke i shfrytezuar ata për të ardhur në pushtet.

-Si kryeminister vodhi shpresen e shqiptareve duke i “punesuar” ata në Gjermani e në gjithe Europen.

-Mbasi ju vodhi shpresen shqiptareve filloi t’ju vjedhi mundin dhe djersen e tyre, pra meritat personale.

-Në kampionatin europian vodhi meriten e DeBiasit dhe djemve të tjere, të ardhur nga Europa.

-Dhe natyrisht, sot të gjithe e prisnim kete, vodhi edhe meriten dhe medaljen e Luiza Geges.

Hajdutet e vlerave jane shume me të rrezikshem, se hajdutet e zakonshem.

Nje hajdut i zakonshem i ben dem nje njeriu të vetem apo maksimumi nje familjeje .

Hajdutet e vlerave i bejne dem nje grupi shume të madh.

Kur hajduti i vlerave eshte kryeministri i nje vendi, ky eshte kombinimi me i keq i mundshem për ate vend.

Eshte aksidenti me i madh qe mund ti ndodhi atij vendi, sepse km nuk mbart vlera për të qeverisur, por vjedh vlera për të ruajtur pushtetin.

Nga Rob Kore

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar9 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar9 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix17 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar17 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix17 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar18 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix18 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix18 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix18 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook