Lidhu me ne

Temporal

Belind Këlliçi: Është instaluar një regjim ku prevalon shitblerja e votës, programi i PS-së ishte “50, 100, apo 150 euro vota”…Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe pretendimet e Partisë Demokratike, se zgjedhjet janë manipuluar dhe blerë nga PS.

Këlliçi tha se PS nuk kishte program, por ofronte vetëm para në këmbim të votës. Ai u shpreh se e ka konstatuar këtë fakt, në zonat ku ka bërë fushatv në Qarkun e Tiranës.

Belind Këlliçi: Është instaluar një regjim ku prevalon shitblerja e votës. Vlera e një kandidati është sa vota është i aftë të blejë. Nuk kanë qenë të pakta rastet që dilja në zonat ku isha kandidat. Kishte kritika edhe për programin tonë, pyesnin ku do të gjenden paratë, por nuk ka bërë vaki që pala përballë të mos kishte program. E vetmja aleternativë ishte 50, 100, apo 150 euro euro vota…

Artur Zheji: Kishte portin e Durrësit si Dubai. Aeroportin e Vlorës, të Kukësit…

Belind Këlliçi: Janë të gjitha mashtirme, 3D! E gjithë fushata u bazua në blerje masive të votave.

Artur Zheji: Ky popull është ëndërrimtar. Shitini ëndrra. Berisha tha do të bëhemi superfuqi energjitike e rajonit…

Ylli Rakipi: Ju thoni Rama-Toma-Qifja. Dy zgjedhje më parë Aqifi ishte tek PDIU. Ju la ju dhe aty mbeti vetëm Shpëtimi. Ju i dhatë 2 mandate të sigurta. Po të them si fitoi Toma, kishte tre ish drejtorë të rëndësishëm të PS. Ishte strategji. Është e vështirë ta kapësh sot.

Artur Zheji: Ka edhe element tjetër, si ka mundësi zoti Doshi me 33 mijë vota ka 3 mandate, LSI me 107 mijë ka 4. Si mund të hysh në zgjedhje të vrasësh veten?

Belind Këlliçi: Ka punuar për vota me target në çdo kuti. Kanë qenë të gjtihë për të marrë x mandate. Po flisni për zotin Doshi, që ka marrë 3 mandate, por harroni të përmendni që është i designuar në listën e Departamentit të Shtetit.

Me teper

Kritike1 orë më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet2 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport2 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil5 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar6 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook