Lidhu me ne

Kryesore

Kush do flasë për oligarkët?

Kush do flasë për oligarkët? / Burimi – ‘ Ne Shqipëria ‘ ne facebook

Rama ka harruar çfarë thoshte dikur. Basha as emrat nuk ua përmend dot. “Por ndryshe nga ata që armikun e popullit e kishin pa dallim, këtu ka dallime, se shumica janë armiq të mëdhenj të popullit , kurse disa miq të mëdhenj të qeverisë, që jo vetëm nuk diskutohet që ju rimbursohet TVSH-ja me precedencë, ju paguhen punët me precedencë, por, përkundrazi, nuk lënë të punojnë as të tjerët.

Marrin çdo punë, bëjnë biznes me paratë e këtij populli në çdo sektor, portofole të diversifikuar, janë për çdo gjë. Do të bësh rrugë, janë ata! Do të investosh në teknologji të lartë, janë ata! Do teknologji të ulët, janë ata! Do karroca, janë ata!

Do vetura, janë ata! Do linjë ajrore, janë ata! Të gjitha i bëjnë! Flasim gjithçka. Shikoni vetëm koncesionet, merrini shikojini. Madje, dhe ata që kanë koncesione dhe nuk janë ata, i kanë paguar koncesionet sa qimet e kokës, për ata.”- Edi Rama, Nëntor 2013

“Çdo vend është borxhli gjithë jetën, nuk ka vend pa borxhe.

Ne kemi një borxh shumë të shëndetshëm. Kemi një borxh që e kemi marrë për rritje dhe jo ta përdorim siç e përdorte Saliu. Nuk ka oligarkë në Shqipëri.

Nuk ka në Shqipëri oligarkë. Nuk ka!. Ata janë njerëz të pasur, por e kanë kapacitetin e imponimit tek mua dhe tek qeveria ime zero.”- Edi Rama, Prill 2021

May be an image of 4 people and people standing

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 orë më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet1 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport1 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil5 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook