Lidhu me ne

Sport

Nostalgji futbolli / Zlatani dhe shikimi i tij “sfidues” ndaj Ronaldo fenomenit

Suedezi Zlatan Ibrahimoviç kujton momentin kur luajti kundër Ronaldo në një derbi Inter-Milan dhe se si gazetat e përshkruan shikmin e tij si sfidë ndaj fenomenit.

Zlatan Ibrahimoviç:

“Një ditë pas asaj ndeshjeje shumë gazeta ia atribuan atë shikim arrogancës sime.

Ato shkruanin se po sfidoja Ronaldon. Në mëngjes kur u zgjova, lexova faqen e parë të një gazete dhe qesha shumë. Ata që ishin në shtyp nuk kishin kuptuar asgjë … shikimi im ishte një përzierje mosbesimi dhe kënaqësie.

Isha i lumtur si fëmijë … Unë Zlatani, që po e sfidoja, ëndrra e një jete.

E shikoja, e shikoja pasi si fëmijë ai ishte idhulli im. Më i madhi që është shfaqur ndonjëherë në një fushë futbolli. Në karrierën time deri në atë moment nuk kisha qenë kurrë në një situatë të tillë. Doja ta përqafoja, ta falënderoja për gjithçka, por ishte derbi për t’u luajtur.

Në fund të lojës, shkova ta takoj në dhomën e zhveshjes së Milanit, biseduam për gjysmë ore dhe i thashë gjithçka që ndieja për të si fëmijë. Nuk ishte dashuri, por diçka më shumë. Ndërruam fanellat, dhe ai madje më dha një autograf.

Të gjitha fanellat që më kanë dhënë lojtarë të ndryshëm pas ndeshjeve janë hedhur në një dollap në shtëpi. Jo e tija ama … E kam në kornizë, të varur në dhomën time në Malmö. Mjerë ai që e prek… Fenomeni përfaqëson fëmijërinë time, ëndrrën time të fëmijërisë. Për mua është gjithçka … “

Me teper

Kritike34 sekonda më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet11 minuta më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport15 minuta më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil4 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar4 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar4 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime4 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike4 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport4 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar4 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook