Lidhu me ne

Kryesore

Artur Zheji: Janë sponsorizuar miliona euro në faqe “fake” për të shkatërruar imazhin e Bashës

Nga Artur Zheji

Fjala e politikanëve është si puna e ngjyrës së bardhë, ajo ka një spektër ngjyrash, përthyhet në prizmin e realitetit. Ka betejë ligjore, ka luftë diplomatike.

Tani doli një tjetër dhënë shumë e madhe, sa i përket miliona e miliona eurove që janë paguar, dhe ke një investigim të BIRN, ku janë sponsorizuar shumë faqe “fake” për të shkatërruar imazhin e Partisë Demokratike dhe të Lulzim Bashës personalisht.

Miliona euro, burimi i të cilave nuk dihet nga është. Këtu ka një gjë mjaft komplekse, megjithatë….

Doja të shtoja dy tre element, mendoj që historia e mosnjohjes së zgjedhjeve dhe rezultatit të manipuluar ka kulmin e vet 96-ën që përmbysi Berishën. Berisha donte të përmbyste në 97-98-ën dhe u largoi ëndrrën demokratëve.

Në 2001-shin nuk donte ti njihte zgjedhjet, por realizoi indirekt rrëzimin e Metës por erdhi Fatos Nano që bëri një koncesion te presidenti dhe u zgjodh Moisu.

Pra gjithmonë është munduar të arnohet krisja elektorale. Në 2009-ën kemi humbjen e Ramës dhe mbajtjen e partisë me dhunë, me sloganin: “ Hap kutitë ose largohu!”.

As kutitë nuk u hapën, as Rama nuk u largua nga partia, por u largua Blushi, konkurrenti. Tani jemi këtu në këtë situatë të sotshmen. Mendoj që nuk ka ndonjë habi, edhe zgjedhjet janë vjedhur edhe partia ka humbur.

Me teper

Kritike57 minuta më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet1 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport1 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil4 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook