Lidhu me ne

Kritike

“Ballkani i Hapur”, Artur Zheji për Ramën: Një kaposh i fryrë që i jep vetes të drejtë të ndajë Shqipërinë nga Kosova

“Ballkani i Hapur”, Zheji për Ramën: Një kaposh i

Analisti Artur Zheji ka komentuar punimet e samitit të “Ballkanit të Hapur”. Ai tha se kryeministri Edi Rama është duke fyer rëndë Kosovën.

Sipas analistit, Rama do të luajë aktorin e një vizionari përtej kufirit, ndërsa e konsideroi sjelljen e tij si një “kaposh i fryrë”.

Zheji u shpreh në “News 24” u shpreh se me Kosovën na kanë ndarë me armë, por jo në mënyrën që po e bën Rama.

“Na kanë ndarë me armë nga Kosova, por asnjëherë me cinizëm dhe mendje madhësinë e një kaposhi të fryrë që i jep vetes të drejtë të ndajë gjeografikisht Shqipërinë nga Kosova.

Shqipëri në mungesë të Kosovës, është e turpshme, sulm i rëndë ndaj Kosovës, dhe më vjen mire që në Kosovë ka vetëpërmbajtje për këtë tentativë për aksion gjeopolitik. Rama do të luaje aktorin e një vizionari përtej kufirit.

Është fyerje në publik që i bëhet vazhdimisht Kosovës”, u shpreh ai.

MË TEPËR

Kryesore4 orë më herët

Berisha me shqiptarët e Diasporës: PS riktheu monizmin e plotë, kontrollon 99.9% të pushteteve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një bashkëbisedim me Diasporën dhe emigrantët në Zelandën e Re. Në fjalën e...

Radar9 orë më herët

Putin poshtërohet në aeroportin e Turkmenistanit, askush nuk e pret (VIDEO)

Në Turkmenistan është organizuar samiti kaspian. Aty ka marrë pjesë edhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i cili ka lënë...

Stil1 ditë më herët

Shenjat e horoskopit që gjithmonë nënvlerësohen

Ju nuk mund ta bëni atë. Është përtej mundësive tuaja. Në vend të kësaj bëni diçka më pak sfiduese. Të...

Radar1 ditë më herët

Vladimir Putin politikani më popullor në Serbi

Popullariteti i presidentit rus në Serbi është vetëm një përqindje më poshtë se ai i presidentit serb Aleksandar Vuçiç. Mes...

Sport1 ditë më herët

Pritej largimi i tij, Salah rinovon me Liverpool

Kur mendohej se rrugët mund të ndaheshin përfundimisht, siç ndodhi me partnerin e tij në sulm Sadio  Mane, Liverpool bën...

Stil1 ditë më herët

Mimi Kodheli tregon ‘sekretin’ e një martese të lumtur: Kam 35 vjet që ia hekuros ende këmishat burrit

Deputetja e PS, Mimi Kodheli ka rrëfyer ‘çelësin’ e lumturisë së martesës së saj. E ftuar në emisionin “Rudina” në...

Stil1 ditë më herët

14 mësime parash që mund të mësoni nga Beyonce

Edhe pse kantautorja njihet si një yll për shkak të muzikës së saj fuqizuese, Beyoncé Knowles e ka zgjeruar shtrirjen...

Stil1 ditë më herët

Beyonce kërkon që të lëmë punën. Kënga e re i përshtatet kulturës së dorëheqjeve masive

Kënga e re e këngëtares Beyonce, “Break My Soul” prek gjendjen e keqe të punëtorëve që ka ndihmuar një numër...

Stil1 ditë më herët

5 mësime sipërmarrjeje që mund të mësojmë nga nënat

Në këtë artikull ju sjellim 5 mësime që mësojmë nga nënat tona, si në biznes ashtu edhe në jetë, që...

Stil1 ditë më herët

2022 Kia EV6 fiton çmimin “Wards Auto’s 10 Interiors & UX”

Kia EV6 2022 u shpall fitues i çmimit “Wards Auto’s 10 Interiors & UX”. EV6 është automjeti i parë i dedikuar me...

Facebook