Lidhu me ne

Stil

Olivia Rodrigo vazhdon t’i dominojë toplistat muzikore në Britani të Madhe

Po vazhdon suksesi i këngëtares së re Olivia Rodrigo në Britani të Madhe, ku kënga e saj debutuese, “Drivers License”, ka arritur t’i kryesojë toplistat e këngëve më të mira për të dytën javë me radhë.

Olivia Rodrigo Talks Driver's License, Deja Vu and New Album, Sour

Këngëtarja dhe aktorja tinejxhere nga Kalifornia, me lehtësi e ka marrë titullin triumfues falë performancës së mirë në shitje.

Olivia Rodrigo Plays a Terrifying Cheerleader in Her New Video, and Fans  Are Obsessed | Glamour

“Drivers License” e fitoi garën për pozitën e parë të toplistave muzikore qysh në javën e parë të lansimit, duke thyer kështu edhe rekorde të shkarkimit online.

Gjatë javës që e lamë pas, kënga arriti të shkarkohet më shumë se 13 milionë herë, suksesi më i madh i arritur nga një këngëtare debutuese në dy vjetët e fundit.

Expect Olivia Rodrigo to Sweep Grammy Nominations | Billboard

Sensacioni i fundit në muzikë, Olivia Rodrigo, ka arritur të debutojë fuqishëm në skenë me videoprojektin, “Drivers License”, i cili ka dy javë që është lansuar në platformën YouTube, dhe deri më tani i numëron më shumë se 68 milionë klikime.

Olivia Rodrigo Says She Cares About Songwriting More Than Singing

Në pozitën e dytë të toplistës së këngëve më të mira në Britani të Madhe, gjendet Anne-Marie me këngën “Don’t Play”. Ky njëherësh është suksesi më i madh i saj si solo-artiste, në toplistat muzikore.

Në vendin e tretë renditet Ariana Grande me këngën “34+35”, në vendin e katërt gjendet grupi “Little Mix” me hitin e tyre të fundit “Sweet Melody”, dhe në pozitën e pestë renditet këngëtari The Kid Laroi me këngën “Without You”.

Olivia Rodrigo's Rapid Rise to Stardom and the Success of 'Sour' - The  Ringer

Vazhdo leximin

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil6 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil22 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook