Lidhu me ne

Stil

Burrat e zgjuar pëlqejnë gratë me gjoks të vogël, shkenca zbulon arsyet

Gjinjtë e femrës janë parë gjithë kohës si simbol i jetës dhe pjellorisë dhe disa nga divat më të famshme në historinë e kinemasë i kanë ekspozuar ato gjithë krenari ndër vite. Nëse mbyllim stereotipet zbulojmë se në qendër të vëmendjen nuk janë vetëm siluetat shpërthyese si të Kim Kardashian, por gratë si Emma Stone, Keira Knightley, Charlotte Gainsbourg, Alicia Vikander dhe Kate Moss. Dhe lista mund të vazhdojë edhe më gjatë…

Sipas një studimi, burrat e zgjuar tërhiqen më shumë nga gratë me gjinj të vegjël, sepse i shohin ato si më të pavarura dhe me vetbesim. Një artikull i botuar në Playboy konfirmon këtë prirje dhe faktin se ndër mijëvjeçarë, burrat preferojnë më shumë gratë me gjoks të vogël. Kjo është një preferencë e dukshme e matur edhe nga hulumtimet në rrjetet të ndryshme sociale.

Një gjoks me përmasat e një gote shampanje ose të një kumbulle duhet parë me gjithë avantazhet e tij. Një gji i vogël nuk kompromenton sjelljen tuaj dhe nuk shkakton dhimbje të bezdisshme të shpinës. Ju lejon të flini në çdo pozicion dhe mbi të gjitha, është më pak subjekt i rreziqeve të gravitetit, kështu që është më i qëndrueshëm dhe më pak i rrezikuar nga shenjat e strijave.

Për më tepër, një dekolte më e ulët nuk ju pengon në aktivitetin tuaj sportiv. Vrap, tenis, palestër mund të zhvilloni çdo aktivitet që ju doni, nuk do të djersiteni kollaj siç mund të ndodh në rastin e një gruaje me gjoks të madh.

Po për stilin e veshjes? Mjafton t’i hidhni një sy yjeve celebrity, të cilat i lejojnë vetes të shkelin në tapetin e kuq edhe pa reçipeta fare sepse kanë gjoks të vogël, një dekolte elegante, bizhuteri të mëdha dhe ato thjesht shkëlqejnë. Pa asnjë gjurmë vulgariteti.

A ju kemi bindur? Mbi të gjitha, gjinjtë e vegjël ju japin shansin që të diagnostifikoni në kohë një kancer të mundshëm që do ishte shumë më i vështirë për t’u evidentuar tek një gjoks i madh.

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook