Lidhu me ne

Stil

Këngëtarja Dua Lipa, artistja më e dëgjuar në “Spotify”

Këngëtarja Dua Lipa, artistja më e dëgjuar në “Spotify”

Dua Lipa po korr një sukses të madh në botë. Së fundmi, këngëtarja shqiptare ka bërë me dije se është renditur në vendin e dytë si artistja më e dëgjuar në botë në Spotify dhe në vendin e parë përsa i përket kategorisë femër. Lajmin e ka bërë me dije vetë këngëtarja përmes një postimi në rrjete sociale, ku shprehet e lumtur për këtë arritje.

Kujtojmë që Dua u vlerësua pak ditë më parë si artistja më e dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar, duke lënë në vend të dytë Ed Sheeran që ka kryesuar listën për disa vite. “Jam tepër krenare që isha artistja më e dëgjuar në radio, TV dhe në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Doja kaq shumë që “Future Nostalgia” të sillte lumturi gjatë një kohe kaq të vështirë.“, u shpreh Dua.

Ndërsa po shijon ende suksesin e Future Nostalgia, Dua ka konfirmuar se po punon për albumin e ri. Pak javë më parë, Dua publikoi dhe projektin më të ri me titull “Love Again”. 

Me teper

Kryesore5 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil6 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske6 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar6 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal21 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil22 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook