Lidhu me ne

Letersi

10 shprehje nga Remarku, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Është thjesht e tmerrshme të mos kesh asgjë për të pritur”.

“Jeta nuk supozohet të na bëjë perfektë. Kush është perfekt e ka vendin në muze.”

“E çuditshme se si mund t’i komplikojmë gjërat vetëm e vetëm që të mos shfaqim atë që ndiejmë!”

“Mbaji gjërat në distancën e krahut… Nëse e lë diçka të të afrohet shumë, do të duash të kapesh pas saj. Dhe nuk ka asgjë pas së cilën një burrë mund të kapet përgjithmonë”.

“Mund të kthehesh në një kryeengjëll, në një budalla ose kriminel: askush nuk do ta vërë re. Por kur mungon një kopsë, e vënë re të gjithë”.

“Kemi kaq shumë për të thënë dhe nuk do t’i themi kurrë të gjitha”.

“Kjo është gjëja e veçant e pijes: që i bashkon njerëzit shumë shpejt, por midis natës dhe mëngjesit vendos një boshllëk që zgjat me vite”.

“-Pse jeton njeriu? -Që të mendojë pikërisht për këtë … ”

“Ishte një sekret melankolik ai që; realiteti mund t’i zgjojë dëshirat, por kurrë nuk do t’i kënaqë.”

“Asnjëherë mos bëj një gjë të komplikuar kur mund ta zgjidhësh dhe në mënyrën e thjeshtë. Është një nga sekretet më të rëndësishme në jetë ”.

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook