Lidhu me ne

Letersi

Thënie për mbesat, nipërit dhe gjyshërit

How to Fix Your Grandma's Computer

Gjyshërit dhe mbesat e nipërit, do i kenë fort për zemër këto thënie të mrekullueshme

Nipërit dhe mbesat janë duart, me të cilat ne kapemi pas Parajsës

Ti je fëmija i fëmijës tim,

dhe jeta jote është gëzim për mua.

Jam mirënjohës që të kam ty në jetën time.

Teksa shoh nëpër breza, 

ti je kujtesa se lidhjet që krijojmë

janë po aq jetëgjata, sa edhe shpirti – Anonim

Nipërit dhe mbesat janë kujtesa e adhurueshme, e arsyes përse jemi mbi këtë tokë.

Fëmijët janë ylberi i jetës. NIpërit dhe mbesat janë poçja e florinjtë.

Bijtë nuk janë bërë për të të pëlqyer ty. Për këtë janë nipërit dhe mbesat.

Dashuria e përsosur, ndonjëherë nuk vjen, deri kur lindin nipërit dhe mbesat.

Zoti na dha nipër dhe mbesa të mrekullueshme, si një shpërblim për të gjitha aktet e mirësisë që kemi bërë.

Pikërisht atëherë kur mendon se di gjithçka për atë që është dashuria… të vijnë nipërit dhe mbesat.

Nipërit dhe mbesat janë dhurata të vyera, që fëmijët u japin prindërve të tyre.

Gëzimi i nipërve dhe mbesave matet vetëm në zemër.

Pak gjëra janë më të mrekullueshme, se sa nipërit që luftojnë në prehërin tënd.

/ bota.al

Me teper

Stil17 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar17 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil17 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil17 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil17 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore17 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook