Lidhu me ne

Sport

Historia e Ronaldos me shokun e tij të fëmijërisë Albert Fantrau

“Unë do ta falënderoj atë gjatë gjithë jetës sime sepse jam bërë profesionist falë tij. Ne luajtëm së bashku në një ekip të rinjsh. Kur vëzhguesit e Sporting erdhën të na shikojnë, ata na thanë se sulmuesi që shënon më shumë gola, do te rekrutohet nga Sporting Lisbon Akademi.

Atë ditë kishim fituar 3-0. Unë shënova golin e parë, pastaj Albert shënoi të dytin me një goditje me kokë. Dhe në golin e 3 dribloi portierin dhe gjithçka që duhej të bënte ishte ta shtynte topin në portën boshe. Po, Alberti vendosi të ma kalojë topin dhe unë shënova. Pas lojës, shkova tek ai dhe e pyeta: “Pse e bëre këtë? Dhe ai tha,” sepse e di që ti je më i mirë se unë “.

Kuriozë për të mësuar më shumë, gazetarët donin të takonin Albert Fantrau për ta pyetur nëse historia që tha Ronaldo ishte e vërtetë, dhe ai e konfirmoi atë, duke shtuar se “karriera” e tij e futbollit përfundoi pas asaj loje dhe ka qenë i papunë që atëherë. Sidoqoftë, reporterët zbuluan se ai jetonte në një shtëpi luksoze dhe kishte një makinë të bukur, kështu që ata e pyetën:

“Por nëse je i papunë, si mund të kesh një shtëpi dhe makinë kaq luksoze?”

Përgjigja e Albertit: “Falë Ronaldos”.

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil11 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar11 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar11 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook