Lidhu me ne

Stil

“Taksoni të pasurit”/ Cara Delevingne dhe Alexandria Ocasio-Cortes dërgojnë mesazhin e tyre social me zgjedhjet e tyre stilistike

“Taksoni të pasurit”/ Cara Delevingne dhe Alexandria Ocasio-Cortes dërgojnë mesazhin e tyre social me zgjedhjet e tyre stilistike

Ashtu siç pritej, tapetit të kuq i këtij viti në ‘Met Gala’ nuk i munguan surprizat.

https://www.instagram.com/p/CTybzXHAHYh/?utm_source=ig_embed&ig_rid=679d1914-a3ce-41d1-ac2c-0ff3b2bfb3ec

Ndër setet mbresëlënëse të zgjedhura nga mysafirët e ngjarjes joshëse, të frymëzuar nga tema “Në Amerikë: Një leksik i modës”, nuk munguan as paraqitjet ekscentrike.

Sigurisht, kishte nga ata që e përdornin pamjen e tyre për arsye specifike, duke synuar të dërgonin mesazhin e tyre. Midis tyre janë modelja Cara Delevingne dhe politikanja amerikane, aktiviste dhe anëtare e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara Alexandria Ocasio-Cortes.

Cara Delevingne zgjodhi një fustan të bardhë nga Dior, duke shkruar mesazhin e tyre në këmishë kundër patriarkatit. “Shtypeni Patriarkatin”, shkroi ai me shkronja të kuqe.

https://www.instagram.com/p/CTzIODcgrvN/?utm_source=ig_embed&ig_rid=f4592242-bf13-47b4-9fc4-80719ca9ec10

Vazhdo leximin

Me teper

Stil17 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar17 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil17 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil17 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil17 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore17 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook