Lidhu me ne

Stil

Çfarë veshën yjet në “Met Gala 2021”

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Tema që mblodhi të famshmit, yjet e Hollywood-it në tapetin e kuq të “Met Gala” ishte: ‘Në Ameikë: Një leksik i modës”. Ky është momenti më kulminant i viti për dizenjuesit që të shpalosin gjithë talentin e  tyre në trupin e personazheve më të famshëm në botë për momentin.

Vetë kuratori i Institutit të Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit, Andrew Bolton, ka thënë për New York Times se:

“Ne me shumë vetëdije donim që kjo të ishte një festë e komunitetit amerikan të modës, i cili vuajti aq shumë gjatë pandemisë. Unë mendoj se moda amerikane po kalon një rilindje, me stilistë të rinj amerikanë në mesin e diskutimeve rreth diversitetit, përfshirjes, qëndrueshmërisë dhe krijimtarisë së ndërgjegjshme. Më duket tepër emocionuese.”

Kush janë yjet që ranë më shumë në sy? Ju ftojmë t`i ndiqni:

Rihanna

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Camila Cabello

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Natalia Bryant

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Regina King

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Jack Harlow

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Pharrell Williams & Helen Lasichanh

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Jimmy Fallon

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Cara Delevingne

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Zoe Kravitz

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Shawn Mendes

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Kristen Stewart

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Kim Kardashian

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Gigi Hadid

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Winnie Harlow

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Kendall Jenner

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Kate Hudson

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Alicia Keys

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Sharon Stone

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Jennifer Lopez

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Justin Bieber

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Rita Ora

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Megan Fox

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Maluma

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Kit Harington

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Billie Eilish

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Timothee Chalamet

Çfarë veshën yjet në "Met Gala 2021"

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook