Lidhu me ne

Sport

Ronaldo vendos një tjetër rekord

Kush mendonte se Cristiano Ronaldo nuk kishte çfarë të jepte më për Manchester United, në këtë rikthim pas 12 vitesh, sigurisht që e ka pasur gabim.

Me katër gola në trr ndeshje të luajtura me fanellën e “Djajve të kuq”, Ronaldo u ka mbyllur gojën të gjithë kritikëve të këtij transferimi dhe është shndërruar menjëherë në “lokomotivën e trenit” të drejtuar nga norvegjezi Ole Gunnar Solskjaer.

CR7 ka bërë diferencën jo vetëm me golat e shënuar, por edhe me gjendjen e tij atletike, pasi në ndeshjen ndaj West Ham “u kap nga radari” teksa vraponte me 32.51 km/orë, shpejtësia më e lartë e regjistruar për lojtarët që shkelën në fushë gjatë atij takimi.

Sigurisht që kjo nuk është pak, madje është impresionuese për një futbollist pranë të 37-ave, aq më tepër kur mendon se “yje të tjerë kanë perënduar shumë më herët”, ndërsa Cristiano Ronaldo ka marrë përsipër sfidën të shkëlqejë sërish mbi “Teatrin e Ëndrrave”.

Por nuk mbaron me kaq, pasi ylli portugez ka vendosur një tjetër rekord. “London Stadium” i West Hamit u bë impianti i 66 futbollistik, në të cilin Cristiano Ronaldo ia del të shënojë gol gjatë karrierës së tij.

Ky rekord mbahej nga gjiganti suedez, Zlatan Ibrahimovic, që kishte shënuar në 64 stadiume, megjithatë tani është portugezi që ngjitet në krye të një tjetër liste, duke shtrirë gjithmonë e më shumë dominimin e tij.

Me teper

Radar8 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil9 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar9 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar9 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Gatime15 orë më herët

10 ushqimet kryesore të vjeshtës për një shëndet të mirë

Me ardhjen e vjeshtës, organizmi përballet me një ndryshim të rëndësishëm të stinës, në fakt ai kalon nga klima e...

Sport15 orë më herët

200 gola në 194 ndeshje, a e meriton Lewandowski “Topin e Artë”?

Robert Lewandowski për “Top të Artë”. Pas një viti ku meritonte që të fitonte trofeun, por që nuk ja dhanë...

Stil15 orë më herët

Adele zbulon detaje rreth albumit të saj të ri : Jam këshilluar me Drake

Këngëtarja Adele, ka folur së fundmi për albumin e saj të ardhshëm. Në një intervistë për emisionin ‘Capital Breakfast’, Adele...

Stil15 orë më herët

Martesa dhe fustani i bardhë në ëndërr / Si shpjegohen ëndrrat që shihni, ku po gaboni me kuptimet e tyre?

Gabimi më i madh që njerëzit bëjnë kur përpiqen të interpretojnë ëndrrat është se supozojnë që ëndrra të caktuara kanë...

Stil15 orë më herët

4 shenjat që tregojnë se një grua po vuan nga depresioni pas lindjes

Pasi e mban një bebe në bark për 9 muaj, vjen momenti i shumëpritur, të njihesh me krijesën që ke...

Stil15 orë më herët

Një parfum i ri nga Billie Eilish, shishja simbolizon pjesën e preferuar në trupin e saj

Billie Eilish ka pasur një vit me shumë ngjarje, nga publikimi i një albumi të ri të jashtëzakonshëm deri tek...

Facebook