Lidhu me ne

Letersi

Thëniet më të veçanta të Julia Roberts

Thëniet më të veçanta të Julia Roberts

Në këtë material do t’ju sjellim disa nga thëniet më të veçanta të Julia Roberts. Shpresojmë t’i pëlqeni.

“Kur njerëzit largohen prej teje, lëri të shkojnë. Fati yt nuk është i lidhur me asnjë që largohet prej teje dhe nuk do të thotë se ata janë njerëz të këqinj. Do të thotë se pjesa e tyre në historinë tënde ka mbaruar”.

“Buzëqeshja në fytyrën time nuk do të thotë se jeta ime është perfekte. Do të thotë se e vlerësoj çfarë kam dhe me çfarë më ka bekuar Zoti”.

“E kupton se është dashuri kur do që ai person të jetë i lumtur, edhe nëse ti nuk je pjesë e lumturisë së tij”.

“Femrat nuk janë një qendër rehabilitimi për meshkujt e rritur keq. Nuk është puna jote t’i ndryshosh, t’i ndreqësh, apo t’i rrisësh ata. Ti duhet të duash një partner, jo një projekt”.

“Sa më shumë të moshohesh, aq më shumë e kupton jetën. Mendoj se kjo gjë është një motivim i mirë për t’u çuar nga shtrati plot pozitivitet çdo ditë”.

“Jeta është e çmuar. Ju lutem, ju lutëm ta duam njëri tjetrin; të jetojmë çdo ditë; t’i gjendemi pranë njëri tjetrit; të sillemi mirë me njëri tjetrin. Paqja qoftë me ne! Zoti është i madh!”

“Të duash çfarë bën, është sekreti i gjithçkaje”.

“Unë besoj se nëse dy njerëz janë të lidhur me zemër, nuk ka rëndësi çfarë i bën bën, kush je apo ku jeton. Nuk ka kufij apo barriera për dy njerëz që janë destinuar të përfundojnë bashkë”.

“Unë sot jam më e mirë për gjithë gjërat që më kanë ndodhur, të mirat dhe të këqijat”.

“Nëse e do vërtet shumë një person, thuaje, me zë të lartë, rrëfeja përballë. Në të kundërt, momenti kalon dhe do të pendohesh”.

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook