Lidhu me ne

Kryesore

Linçimi publik ndaj Agron Shehaj, fytyra e vërtetë e Lulzim Bashës!

“Agron Shehaj nuk është vetëm sipërmarrës, por ai është model i suksesit. Më kujton veten time kur kam nisur punën në OKB, në instutcionet e Hagës. Ky është një djalë që ka dalë nga Vlora me asnjë lek në xhep, ka mbaruar finance-kontabilitet në Itali dhe ka ndërtuar me shpatullat e veta në Itali në fushën e teknologjisë së informacionit, ka investimet nga Roma në Londër, ka 2 mijë vende pune në Tiranë. Kam luftuar 6 muaj ta bind Shehajn, që vjen nga një familje patriotike, dhe i kam thënë; vjen në një moment që duhet të japësh në jetë.”

Deklarata e mësipërme i përket as më pak e as më shumë, vetë Lulzim Bashës në një intervistë në ‘Opinion’ në vitin 2017, kur surprizoi të madh e të vogël brenda PD-së me vendosjen e Agron Shehaj të parin në Vlorë për zgjedhjet e përgjithshme. Ishin të shumtë ata që kritikuan këtë zgjedhje, mes tyre sidomos ata që u larguan me një të rënë të lapsit nga partia, përmes asaj që sot cilësohet si listat e zezë e 2017-ës.

Sipas Bashës, ‘rregulli i artë’ në parti është se askush brenda partisë nuk duhet t’i dalë kryetarit kundër. Dhe kandidimi i Shehaj për kryetar, e ktheu këtë të fundit në armik të partisë 

Veprimin krejt normal të Agron Shehaj që shkoi te zyra e Edi Palokës dhe konfirmoi firmat e delegatëve të degëve 5 dhe 7 që ai drejton në Tiranë, e cilësuan si show për protagonizëm personal. Krejt ligjërisht e logjkisht pas konfirmimit te firmave, Shehaj tha se Kuvendi i 11 dhjetorit ishte legjitim dhe se ishte i detyruar te merrte pjesë aty. Dhe nga këtu nisi vala e radhës e sulmit ndaj deputetit demokrat.

Me teper

Radar11 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar11 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil11 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil11 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar11 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar11 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil12 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil12 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil12 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook