Lidhu me ne

Aktualitet

Lubonja: Basha dhe opozita e tij në Parlament e njejtë me atë të Gjuzit e Murrizit

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin ‘Pikat mbi i’ në ‘News24’ u shpreh se debati i brendshëm në Partinë Demokratike tregoi se raportet e politikanëve në vend, janë raporte hipokrizie dhe se nuk janë të bazuara në raporte idealesh.

Po ashtu ai theksoi se qëndrimi i kreut të PD-së Lulzim Basha, ndaj të gjithë ngjarjeve që kanë përfshirë opozitën tregon se ai është dorëzuar.

“Kur Lulzim Basha u kontestua nga të vetët përpara se të ndodhte kjo e Berishës, kam qenë i idesë se ndoshta Basha duhet ta zgjeronte partinë. Këtu hynë  në lojë amerikanët dhe e ngatërruan më keq. Tani të dy liderët dolën me mendësi autoritare. Aktori kryesor në skenë është Rama, është ai që i thotë Bashës ti je legjitim ndërsa Berishës së është non-grata dhe nuk e duan amerikanët. Projekti i Bashës është të hiqet qafe Berisha dhe të tjerët më pas nuk kanë ku të shkojnë dhe do t’i bashkohen atij. Por nga ana tjetër besoj se edhe Berisha nuk e merr dot lehtë partinë. Ky sherri midis tyre tregoi se raporti i politikanëve janë raporte hipokrizie , nuk janë raporte idealesh. Këtë tregoi gjithë ky sherr. Po ashtu mendoj se do të shohim një dështim të PD, pra pasojën e parë të kësaj që ndodhi. Qëndrimi i Bashës sikur Shqipëria është në normalitet, ky është një dorëzim i tij dhe një kthim i opozitës në situatën kur i shihje në parlament, Gjuzin me Murrizin që bërtisnin kundër Ramës…por në fund Rama bënte punën e tij. Tani Basha e ka pranuar këtë me hir apo me pahir”, tha Lubonja.

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore6 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook